Elliot Page

Ellen Grace Philpotts-Page

7,5
20 676 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Elliot Page

Mam pytanie zupełnie poważne. Czy po zmianie płci, jako aktor nie powinien być obsadzany tylko w roli mężczyzn? Jeśli natomiast będzie inaczej to czy powinno to zostać oprotestowane przez aktywistów LGBT?

gacek870

To zależy od radykalizmu LGBT, ale nie sądzę, że ktokolwiek poważny miałby problem, gdyby nadal grał kobiety. Nie raz w historii kina było tak, że nawet rodzony facet grał kobietę i odwrotnie.

Jacob007_filmweb

Jakoś Halle Berry lub Scarlett Johannson nie mogły grać transpłciowych postaci, ponieważ zostały zbojkotowane przez środowisko lgbt. Nie powinno to działać tylko w jedną stronę :)

Kalimdor

To rzeczywiście dziwne. Nie wiedziałem o tym. To tylko pokazuje, że się niestety zradykalizowali i to poszło w złą stronę. Pamiętajmy, że np. Hilary Swank grała osobę trans (Brandona Tinę) i dostała nawet Oscara, ale to było ponad 20 lat temu. Nie powinno tak być. To zamyka drogę wielu aktorom i reżyserom.

Kalimdor

Właśnie o to mi chodzi. Głośno było, że Johannson zrezygnowała z roli pod naciskiem środowisk LGBT. Ciekawe czy działać to będzie w obie strony.

gacek870

Patrząc na to, jakie potrafią mieć obsesje te środowiska na punkcie takich rzeczy to raczej będą wspierać Elliota w graniu kobiety. Dla osób trans w tych środowiskach wszystko i to jest straszne.

Jacob007_filmweb

patrząc na wyżej wymienione przypadki powinna grać teraz wyłącznie postaci transpłciowe... nie wiem czy to dobre, czy źle dla niej, z jednej strony dużej konkurencji nie ma, z drugiej ról też jak kot napłakał

damiangaj10

Moim zdaniem ludzie z LGBT powinni być konsekwentni jeżeli chodzi o ich zabieganie o tolerancję dla różnorodności i nie powinni w żaden sposób narzucać aktorowi, kogo ma grać. Tak samo jak nie powinni wnikać w to, że za mało jest ich wątków w filmach. Jeżeli ich starania o akceptację w ogólnym rozumieniu przyniosą efekty to samo nadejdzie. Poza tym kto na zachodzie broni gejom, lesbijkom i innym z ich środowisk robić filmy.

gacek870

Oczywiście, że teraz powinno grac wyłącznie mężczyzn, inaczej to mizoginia i odbieranie pracy uciskanym kobietom. Do tego, jako biały facet, powinno przeprosić cały świat za ZŁO, którego ucieleśnieniem są biali mężczyźni.

gacek870

To biologicznie jest kobieta czy mezczyzna? Zakladam ze do tej pory kobieta chocby z rol ktore grala i co tam pokazywala, a teraz sie cos zmienilo bo nie wiem jak interpretowac ta nowo mowe? Bo prawde mowiac to jest istotniejsza informacja niz jej aktualna ideologia.

Alamar

Tylko że według mocno liberalnego środowiska jakim jest Hollywood to nie liczy się płeć biologiczna tylko to kim ktoś się czuje. Czyli jeżeli nie można się do niej zwracać w żeńskiej formie, bo jest to trans-fobia to tak samo nie powinno jej się obsadzać w rolach kobiecych.

gacek870

Jedyne co się liczy to to na ile komfortowo będzie się czuł. Eddy Redmayne zagrał transpłciową kobietę w 2016 roku i bardzo dobrze mu to wyszło. Aktorstwo to aktorstwo, w Starożytnej Grecji non stop faceci grali kobiety, jako że te nie miały możliwości brać udziału w spektaklach. Bardzo proste zagadnienie.

AwesomeAretes

Przeczytaj cały temat. Dokładnie to napisałem, że , że Johannson zrezygnowała z roli osoby trans pod naciskiem środowisk LGBT i interesuje mnie dlaczego nie działa to w obie strony. Ja nie mam problemu z tym żeby aktor grał kogo chce, gdyż na tym polega jego praca, ale Hollywood nie jest w tym konsekwentne, często uginając się pod naciskiem różnego rodzaju lobby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones