Eugeniusz Kamiński

6,9
1 351 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Eugeniusz Kamiński

Czy ktoś wie może, w jaki sposób pan Eugeniusz nauczył się tak dobrze mówić po niemiecku? Czy może potrafił już od dziecka czy nauczył się na potrzeby swoich ról (głównie chodzi mi o "Jak rozpętałem", choć wiem, że w innych filmach też grywał osoby posługujące się tym językiem)?

Po którymś z kolei obejrzeniu "Jak rozpętałem" postanowiłam sprawdzić, kto gra gestapowca "uśmiechniętego Alfreda", bo ten aktor jako jedyny z całej obstawy wydawał się mówić czystym niemieckim, więc wzięłam go po prostu za aktora niemieckiego, a tu okazuje się że aktorem tym jest Polak, pan Eugeniusz. Jego poziom niemieckiego (chodzi mi tu oczywiście o fonetykę, bo przecież tych kilku zdań mógł się nauczyć na potrzeby filmu) jest na tyle wysoki, że pomyliłam go z prawdziwym Niemcem (a skończyłam studia germanistyczne i potrafię wychwycić, kto mówi czystą niemczyzną a kto nie).

Zakładam zatem, że pan Eugeniusz faktycznie potrafi mówić po niemiecku, być może miał z tym językiem do czynienia od dziecka albo jest po prostu cholernie zdolny! Niestety w internecie nie mogę znaleźć na ten temat żadnych informacji, może ktoś z Was wie coś więcej na ten temat.
Pozdrawiam

marta_cfc

A zobacz na datę i miejsce urodzenia to zrozumiesz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones