Eva Green

Eva Gaëlle Green

8,5
36 026 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Eva Green

Jej ojcem jest Szwed, prawda? Czy jest jakiś filmik (może być na youtube), w którym Eva mówi po szwedzku? I jak się wymawia jej imię (1 i 2). Liczę na odpowiedz.

olasia123

Jej ojcem jest Szwed, ale Eva zna tylko kilka szwedzkich słów, prawdopodobnie dlatego, że Walter Green płynnie mówi po francusku i nie miał potrzeby uczyć dzieci szwedzkiego.
Idąc tym tropem, imię Evy wymawia się po francusku (czyli Ewa, tak jak u nas w Polsce), natomiast nazwisko wymawia się po szwedzku - "Grein". Jednak na świecie przyjęła się zangielszczona forma (stąd błędne założenie, że nazwisko Evy oznacza kolor).
A jak Eva wymawia swoje imię i nazwisko? http ://youtu.be/QRMq4DnyM3I

Nika4321

Dzięki za odpowiedź. Skąd tyle o tym wiesz? :)Zwłaszcza skąd wiesz o jej 'umiejętności' mówienia po szwedzku?

Nika4321

Mam problem z tym filmikiem możesz mi wysłać link jeszcze raz? Z góry dziękuję.

Nika4321

Już znalazłam. Chodziło Ci o to, że wymawia je po angielsku bardziej? Ja mam wrażenie, że tak.

olasia123

Tak, tak, właśnie o to mi chodziło :) Natomiast wszelkie sprawdzone informacje dotyczące Evy można znaleźć na evagreenweb.com ;)

Nika4321

Aż tak się nią interesujesz? Lubisz ją? :) Dzięki za odpowiedzi.

olasia123

Śledzę karierę Evy od dwóch lat i jestem zachwycona jej talentem, zresztą jak można nie lubić Evy? :) Daje fenomenalny popis w "Penny Dreadful", w jej filmografii nie ma ani jednego gniota, gra świetne role, po prostu aktorka bez skazy :)

Nika4321

Też ją bardzo lubię, ale (bez obrazy) tak maniakalnie. W sumie to ją uwielbiam, żałuję, że ma tak mało ról w porównaniuz innymi aktorami, często słabszymi od niej.

Nika4321

To smutne, że nie miał potrzeby (jeśli to prawda). Słabe to być po części Szwedką i nawet jako tako nie mówić po szwedzku. Szkoda, że sama nie zechciała się nauczyć, ale cóż jej strata, bo język jak i duński brzmi cudnie ("Bron / Broen <3), a miałaby jeszcze jeden w kolekcji.

pixi222

Zawsze lepsze trzy języki niż dwa. Miałaby większe możliwości na rozwój kariery (skandynawskie filmy).

olasia123

Zgadzam się z Wami, ale Eva ma teraz strasznie dużo pracy (widać jej zmęczenie w różnych wywiadach), promocję 3 filmów + premiery, więc najważniejsze, żeby trochę odpoczęła, a co do języka szwedzkiego, to kto wie, może nas jeszcze zaskoczyć ;)

Nika4321

Mam taką nadzieję. W jakim wywiadzie widac zmęczenie? Dasz link?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones