Francis Lai

Francis Albert Lai

8,4
208 ocen muzyki
powrót do forum osoby Francis Lai

Zawsze gdy wiem, że to on robi muzykę do filmu to wiem, że będzie czego posłuchać
(podobnie jest w przypadku Michela Audiarda i Francisa Vebera, tylko, że z dialogami).
Jego motywy do ,,Love Story'' (1970), ,,W Matni'' (1984), ,,Skorumpowanych'' (wszystkie
części) oraz ,,La Course du lièvre à travers les champs'' z 1972 to jedne z najlepszych jakie
słyszałem. Zaraz zabieram się za muzę z ,,Les Pyramides Blues'' i ,,Par Le Sang Des
Autres''. Obok Vladimira Cosmy i Francoisa De Roubaix najlepszy francuski kompozytor
muzyki filmowej.

Moja ocena: 10/10 (nie mogło być inaczej)

Franz_33

Je suis d'accord à cent pour cent. Zgadzam się w 100 procentach :) Właśnie obejrzałem Un Homme Et Une Femme i piosenka Plus Fort Que Nous rozłożyła mnie na łopatki. Ennio Morricone również uwielbiam, więc rozumiem co masz na myśli pisząc francuski Ennio Morricone. Ale jeśli chodzi o Francisa Vebera to przecież on nie był kompozytorem tylko reżyserem/scenarzystą, czyż nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones