Frank Capra

Frank Rosario Capra

8,5
948 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Frank Capra

bodaj żaden reżyser z takim przekonaniem nie krzewił dobra.
Jego kino to kino humanizmu.
Przy tym Capra nigdy nie uprawiał kina naiwnego.
Bezkompromisowo pokazywał wszelkie wady demokracji amerykańskiej.
Oskarżał swoje państwo o manipulacje obywatelami.
Nie bał się pokazywać biedoty, dyskryminacji rasowej, bohaterami filmów czynił samobójców, a jednak uparcie wierzył w człowieka.
Wybitny reżyser.
Naówczas najlepszy.

AutorAutor

Co do Nobla zgadzam się. Ale czy "nie uprawiał kina naiwnego"? To chyba jednak nieprawda, ale z pewnością mimo naiwności jego filmy są mądre. I szlachetne, możnaby rzec.

Sqrchybyk

Ja za to uwielbiam tą naiwność bo nie znam równie optymistycznych filmów jak te Capry, potrafią niesamowicie podnieść na duchu. Więc naiwny w tym przypadku znaczy genialny.

_GHOST_

zgadzam sie z GHOST, w dzisiejszych czasach potrzebne sa wlasnei takie filmy, ktore podnosza na duchu, wyzbyte cynizmu i chwalace najczystsze wartosci. a nie chłam taki jak ostatnio przeze mnie ogladany Weekend pazury :|

_GHOST_

"nie znam równie optymistycznych filmów jak te Capry"
myślę że filmy Chaplina :)

Z tym pokojowym Noblem mistrzowski pomysł!
wybitny reżyser.

Sqrchybyk

Był pierwszym reżyserem, który pokazał na ekranie samobójstwo ("Zagubiony horyzont").
Chyba nie.

AutorAutor

Jestem ciekawa w takim razie, kto po raz pierwszy pokazał samobójstwo w filmie? :)

AutorAutor

jest niesamowity, prawda? widziałam na razie pięć filmów i jestem wręcz odurzona. zawsze będę przedkładała filmy, które zachęcają do dobrego życia nad filmy, które zniechęcają do życia w ogóle.
Gdyby ktoś rok temu streścił mi te filmy, na czele z moim ulubionym "Panem Smithem..." uznałabym,że to jest absurdalnie naiwne i nie do oglądania. Ale to jest chyba najbardziej warta oglądania rzecz jaką widziałam, słowo daję. Nie mam pojęcia jak "Pan Smith jedzie do Waszyngtonu" albo "To wspaniałe życie" mimo tej niesamowitej dawki baśniowej wręcz słodyczy działa i nie wydaje się fałszywe. Ale działa. Nawet wierzę,że on naprawdę w ten sposób myślał o świecie. To wręcz niesamowite.Podpisuję się pod wnioskiem o Nobla:P

AutorAutor

Nic dodać, nic ująć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones