Glenn Close

Glenda Veronica Close

8,5
26 063 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Glenn Close
Joha

Powinna mieć dwa Oskary za "fatalne zauroczenie" i "niebezpieczne związki" kreacje nie do opisania. Genialna, wybitna, jedna z najlepszych aktorek w historii kinematografii.

jamesdawid

Popieram wypowiedź ... w 100%

Joha

Której?
- Fatalne zauroczenie
- 101 dalmatyńczyków
- Niebezpieczne związki?

EM_DE_KE_AS

Dobre ...
Dodałabym jeszcze ... jeśli biorąc pod uwagę seriale to nie da się pominąć "Układów"
a poza tym ...
"Albert Nobbs"
"Lew w Zimie"
"Kto zabił ciotke Cookie?"
"Sekret Margarethe Cammermayer"
"Dom Dusz"
i jeszcze mogłabym wymieniać ... :)

kam001

No dokładnie:-)
Jeszcze z bardziej znanych można dodać "Żony ze Stepford" albo "Air Force One" (choć tam miała rolę drugoplanową) Kobieta ma pokaźna filmografię, więc nie wiem jak można powiedzieć, że to aktorka jednej roli (a już tym bardziej wiedząc, że jest aktorką dość charakterystyczną). I mówię to jako nie jakaś jej wielka fanka;-)

EM_DE_KE_AS

Szczerze mówiąc jestem ciekawa jaka role ma na myśli autor tematu ??

Może zdradzi nam tą niewiadomą ?? :)

kam001

też bym chciała poznać tą JEDNĄ rolę. :D
Ale autor tematu napisał, że "tyle w temacie " więc pewnie musimy się obejść smakiem;-)

EM_DE_KE_AS

a szkoda ... bo coś jest na rzeczy ... My mamy ich mnóstwo ... ale nie wiemy jaka jest ta JEDNA :)

kam001

:D:D:D

EM_DE_KE_AS

dokładnie tylko to nam pozostało ... :D:D:D się uśmiać

Pzdr :)

kam001

Hehe:D
Pozdrawiam również:)

użytkownik usunięty
EM_DE_KE_AS

to zwykła prowokacja, jakich setki na filmwebie.

Może i prowokacja,ale :
1. można tutaj przypomnieć sobie i innym filmy z G.Close
2. nie ma tutaj forumowego chamstwa ( na razie:)
3. przeciwnie- jest momentami wesoło:)
4. każdy chciałby rozwiązać zagadkę -co to za "jedna rola" ?? :)))))
5. ....... .....tutaj każdy może dopisać jeszcze inne ewentualne pozytywy:)))

melania1964

Dokładnie:-)
jak do tej pory to najbardziej kulturalna prowokacja:-)
Zabawna i tajemnicza bo dalej nikt nie wie o jaką jedną rolę chodzi;-) (oczywiście daję oczko z przymrużeniem, bo wiadomo, że chcąc żeby nas "oświecono" z góry wiemy, że to po prostu prowokacja).
A plus z tymi rolami jest duży. Można sobie przypomnieć te inne role. O pardon - zapomniałam nie ma żadnych innych ról, przecież Glenn jest aktorką jednej roli:-D
No właśnie. A może autor tematu miał na myśli tą jedną jedyną - ale najlepszą? Tą rolę, która tak zauroczyła, że inne już mało ważne. To pewnie pozostanie tajemnicą:-) Może i dobrze - przynajmniej jak już wspomniałyśmy jest tu kulturalnie i bez wyzwisk:-) Hooo - więcej takich prowokacji:-) Zamiast oblewania się pomyjami i wszystkim innym:-)

EM_DE_KE_AS

Idąc Twoim tropem,czyli zakładając ,że chodzi o najlepszą rolę , "która tak ZAUROCZYŁA, że inne już mało ważne.... " to musi chodzić na 100% o " Fatalne zauroczenie ". Tym bardziej, że po tej roli Glen "zaistniała" Wow, czuję się jakby rozwiązanie zagadki było tuż , tuż...:))

melania1964

:-)nooo właśnie.
Tylko, że nie znamy myśli i gustu założyciela tematu. "Fatalne(...)" mogło, ale nie musiało przypaść do gustu. I właśnie tu jest pies pogrzebany. Bo takaim przypadku wdalej nie wiadomo, która to rola:D:D

EM_DE_KE_AS

To bysmy mieli chyba za prosto :):)
Biorąc pod uwage że w kazdej swojej produkcji miała jakas role i była jedyna wiec chodzi o cała filmografie :):)
No cóż ... jestesmy blisko :):)
Ale czuje ze to sprawa dla "Z Archiwum X" Mulder i Scully pilnie poszukiwani :):)

Pozdrawiam Was :P

kam001

Hehe, jeszcze do spółki można by ściągnąć detektywa Poirot i Columbo. Sherlock Holmes też by się przydał. Może wspólnie rozwiązaliby tą zawikłaną sprawę;D
Pozdrowionka:)

EM_DE_KE_AS

Mysle ze wszyscy wyżej wymienieni daliby rade :):)

kam001

;-)

EM_DE_KE_AS

Z taką ekipą to nie mamy sie czego obawiać :):) zagadka by sie rozwiazała ...

A tak ze swojej strony dodam jeszcze "Maxie" wkońcu tam zagrała podwójna role Jen i tytułowej Maxie :):):)

kam001

Dedektyw Monk też mógłby się przydać

EM_DE_KE_AS

ooo no tak wkońcu jesli chodzi o Maxie to podwójna osobowość bo jest tez i Jen wiec :)"Dr, House" tez nizbedny ... można ewntualnie zadzwonić po "Chirurgów"

Kurcze czy kiedyś nadejdzie koniec ?? :)?

Pozdrawiam serdecznie :)

kam001

hehe, "Chirurgów" bym nie mieszała do tego oni mają ważniejsze sprawy na głowie;-)

EM_DE_KE_AS

no tak :) prawda House wystarczy :):) zagarnie swoja ekipe i mamy pakiet :)

kam001

Dokładnie tak:-)

EM_DE_KE_AS

to sie rozumiemy :):)

kam001

:-)

EM_DE_KE_AS

A więc dobrze ... Opuszczam na chwilkę temat by móc obejrzeć "Spadkobierców" :):) swoją drogą gorąco polecam ten serial :)
Pzdr

użytkownik usunięty
melania1964

Masz oczywiście w tym miejscu rację. I dzięki Waszym wpisom prowokacja nie tylko się nie udała, ale odniosła skutek przeciwny.

O to własnie chodziło :):)

kam001

Żeby wszystkie prowokacje na filmwebie były takie...
;)

EM_DE_KE_AS

prawda :)

Joha

Hmmm ... może byś tak nas oświecił ... ?? :)

kam001

Raczej Nas nie oświeci:)),ale obstawiam,że chodziło o rolę w "Marsjanie atakują":)))) - w końcu zagrała rolę Pierwszej Damy!!

melania1964

To może być to ... :):):):) ... albo ... "Chłopiec z marmuru"

kam001

Aktorka jednej roli, bo pewnie jeden film widziałaś. Glenn jest jedną z wybitniejszych aktorek, aż dziwne, że nie dostała ani jednego Oscara. Pamiętacie ją w "Wieczorze"? Glenn gra maleńką rolę, pojawia się na parę chwil, ale w scenie, gdy dowiaduje się o śmierci syna, rozbraja i powala na łopatki. Co tyczy się tematu - absolutnie się nie zgadzam. Glenn jest aktorką elastyczną, plastyczną i utalentowaną.

Sally_9

100% prawdy w Twojej wypowiedzi :):) co do "Wieczoru" o taak :):)

kam001

Mama za sobą większą częsc jej filmografii - obejrzane !

kam001

Ten temat zainspirował mnie do ponownego obejrzenia "Domu dusz", gdzie Glenn stworzyła jedna z lepszych jej kreacji i utwierdziłam się w tym, co pisałam wyżej ;)

Sally_9

Polecam Alberta Nobbsa :) i jesli nie oglądalas serialu to "Układy"
Pozdrawiam :)

kam001

Koniecznie "Niebezpieczne Związki" !!!

kam001

Kurczę, jak kiedyś będzie okazja to aż sobie obejrzę ten "Wieczór", tym bardziej, że to chyba tam gra Meryl Streep:-)
Nawet mi chyba się przypomina, że musiałam gdzieś widzieć w programie tv. Tylko, jeśli to ten film, o którym myślę to mam książkę i mam zamiar najpierw książkę przeczytać:-)

EM_DE_KE_AS

Film bardzo dobry ... Faktem jest że Meryl Streep nie ma tam za dużo więc sie nie nastawiaj za bardzo :( pojawia się niestety tylko jakies 10 min przed koncem filmu i taka jej rola :):).
Aczkolwiek film warty obejrzenia polecam :):)

EM_DE_KE_AS

Jeszcze nikt się nie dowiedział :D:D ?? haha

Joha

widać że jesteś totalnym laikiem ,skoro opowiadasz na temat tak wybitnej aktorki taki takie androny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones