Glenn Close

Glenda Veronica Close

8,5
26 063 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Glenn Close
maciekb80

mam nadzieje, ze kiedys w koncu go dostanie, bo naprawde zasluzyla.

maciekb80

tez mam jeszcze taka nadzieje :):)

maciekb80

Zgadzam się ...

TESALONIK

Film był tak pokazany , że laik nie dowiedziałby się , tak właściwie z niego nic o życiu Margaret.Zauważyłem również , że zamiast krytykować film , wiele osób go broni bo zagrała tam Meryl , jako że maja do niej sentyment.Jestem przekonany że gdyby to nie Meryl a jakaś mniej znana , a najlepiej nieznana aktorka zagrała , film zostałby zjechany z góry na dół , albo w ogóle by się o nim nie gadało.

maciekb80

stary, zgadzam się w 100% !!

maciekb80

A ja sie zgadzam nawet w 200 %

maciekb80

A ja się nie zgadzam. Ludzie w cale nie bronią filmu. To rola Meryl jest chwalona, a to jednak nie jedno i to samo. Poziom fabularny nie może być przekładany na poziom aktorstwa. Streep w "Żelaznej Dame" pokazała kawał dobrego, mocnego, niezachwianego kunsztu. Nie dość, że rewelacyjnie wcieliła się w rolę The Iron Lady, to na dodatek do perfekcji opanowała jej sposób być, mowę, gestykulację. Dosłownie wszystko. Odtworzenie postaci fikcyjnej to nie sztuka, gdyż aktor/aktorka ma ogromne pole do popisu przy kreowaniu bohatera. Odtworzenie postaci realnej, żyjącej, tzw. legendy.. Ot, to jest wyzwanie.

tomb2525

PRAWDA W OCZY KOLE
Film był tak pokazany , że laik nie dowiedziałby się , tak właściwie z niego nic o życiu Margaret.Zauważyłem również , że zamiast krytykować film , wiele osób go broni bo zagrała tam Meryl , jako że maja do niej sentyment.Nie mówię że zagrała zle (zagrała wręcz świtnie) ale,jestem przekonany że gdyby to nie Meryl a jakaś mniej znana , a najlepiej nieznana aktorka zagrała , film zostałby zjechany z góry na dół. Tak właśnie wygląda obiektywizm społeczny.Niestety.Jak Dla Mnie niekwestionowaną aktorką roku 2011 była Glenn Close kto nie wieży niech oglądnie "Albert Nobbs "

maciekb80

Ty w ogóle nie zrozumiałeś co ja napisałem w poprzednim poście. Czy stwierdziłem, że ludzie chwalą i bronią film? NIE! Napisałem jedynie, że wszyscy rozwodzą się nad rewelacyjnie ZAGRANĄ ROLĄ! Płaszczyzna fabularna, a płaszczyzna aktorska to nie jest jedno i to samo, więc przestań łączyć te dwa aspekty. Historia przedstawiona w filmie może być gorsza niż przysłowiowe dno, ale za to kreacje stworzone przez aktorów mogą sięgać poziomem najwyższej półki. Tak właśnie jest z "Żelazną damą" i nie wiem jakbyś się dwoił i troił, nie uda Ci się znaleźć mankamentów w grze MS. Zadaniem aktora jest przedstawienie bohatera, a zadaniem fabuły jest przybliżenie tego i owego. Meryl Streep wykreowała niesamowitą postać i nikt w 2011 roku nie miał z nią szans. I tak, oglądałem film "Albert Nobbs". Mimo ogromnej sympatii do Close to nie stworzyła w tej produkcji nic, co by zasługiwało na Oscara. Na liście nominowanych znalazła się jedynie z tego względu, iż nie było więcej kreacji, które mogłyby godnie walczyć o statuetkę. Niemniej jednak, szanse miała malutkie.

PS. "wierzyć", a nie "wieżyć"

tomb2525

jako że Glenn nie grała postaci historycznej.

maciekb80

Teraz to już chwytasz się ostatniej deski ratunku, co wygląda troszeczkę komicznie. Co ma do tego fakt, że nie grała postaci historycznej? Tym lepiej dla niej, gdyż miała takie pole do popisu, przy kreowaniu bohatera, że aż głowa mała. Mogła stworzyć bohatera niesamowitego, mogła wgryźć się w jego psychikę czy charakter, mogła go kształtować na wzór swojej wizji, niestety stało się tak, że nie dała z siebie 100%. Postać, będąca luźnym wymysłem jest o wiele przystępniejsza dla aktora, a to przez względy które wymieniłem. Ci, którzy podejmują się próby odegrania postaci historycznej przyjmują na siebie pewne ograniczenia i zadania, którym nie zawsze potrafią sprostać, a to przez to, że ingerencja danego artysty jest ograniczona do minimum. Close takich restrykcyjnych zakazów nie miała, ale mimo wszystko i tak nie pokazała pełni swoich możliwości.

tomb2525

bądz sobie pochmurny ale nie rób deszczu

maciekb80

Aha......

maciekb80

Streep w "Żelaznej damie" małpuje, a małpowanie, to nie aktorstwo. To po prostu zawsze małpowanie.

La_Pier

nie "małpuje" tylko odzwierciedla graną postać.

La_Pier

O jakim właściwie filmie piszesz? Nie widzę na liście GC. Czy nie mylisz z MS?

maciekb80

Rola w "Damages" warta Oscara. Jak nie dwóch.

avenitr

Oj w "DAMAGES" jest wybitna nie potrafię opisać jej "wielkości" w tym serialu

kam001

dostała w końcu za tę role globa.

maciekb80

Chociaż za to ją docenili :):)

kam001

jeszcze za "lew w zimie"

maciekb80

Fakt :):)
Akademio - OBUDŹCIE SIĘ !!

kam001

Zanim się Akademii oczy otworzą , to Glenn zdążą się już zamknąć.Smutne ale chyba prawdziwe.

maciekb80

:( no smutne

kam001

oby okazało się nieprawdą

maciekb80

Pożyjemy zobaczymy, ale nie wiem za co mogłaby być jeszcze nominowana ??
Chyba, że za całokształt twórczości.
Ehhh ... niedoceniona cholernie

kam001

za całokształt byłoby zbyt banalne.Miejmy nadzieje że jeszcze przyjdzie jej zagrać w czymś ambitnym podlegającym pod osad Akademii , oby w innym składzie niż dotychczas.

maciekb80

oby :):)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones