Hayao Miyazaki

8,3
5 711 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Hayao Miyazaki

Mimo, że po "Ruchomym zamku Hauru" miał wycofać się z reżyserowania filmów pełnometrażowych, ostatnio wyszło na jaw, że trwają już prace nad nowym obrazem! Ludzie, życie jednak potrafi być piękne...

Sqrchybyk

W piękność życia ngidy nie wątpiłam, zwłaszcza, że całuje Cię czasem prosto w usta :) Cieszę się, że Miyazaki nie ma zamiaru się wycofać... A wie ktoś, co to będzie za film? Jakaś krótka informacja?

Pozdrowienia i niech kisiel morelowy będzie z Wami ^^

Kazik_chan

Na razie wiadomo tylko:
1) W tytule oryginalnym będą dwie sylaby "no" (sylaba ta znajduje się w tytule każdego filmu Miyazakiego),
2) Miyazaki w poszukiwaniu natchnienia architektonicznego udał sie do Kyoto,
3) Premiera w Japonii - prawdopodobnie lipiec 2008,
4) Ogłoszenie tytułu - prawdopodobnie w połowie grudnia br.

Pzdr.

Sqrchybyk

a czy teraz jek jest rok 2007 jest więcej info na ten temat?? :D Chce iść do kina na coś faajnego i przychodzi mi do głowy tylko twórcość tego pana :P:P

candy_mountain

Niedługo (tj w tym miesiącu) ma być wydany oficjalny komunikat na temat kolejnego filmu. Prawdopodobnie dowiemy sie coś niecoś na temat fabuły oraz poznamy tytuł. W Polszcze damy radę w kinach ten film zobaczyć najprawdopodobniej gdzieś w lecie 2009 :-( Ale juz 18 maja 2007 premiera "Gedo senki" - pierwszego filmu syna Hayao, Goro. Pzdr.

Sqrchybyk

Miyazaki-sama ostatnio tak straszy po każdym filmie, a potem cyk! - i jest nowe Dzieło:) A tak na serio to ciekawe, jaka (i czy w ogóle) powieść zainspirowała Go tym razem...Bo w sprawie fabuły zadnych przecieków jeszcze nie ma. A ja uwielbiam te Jego basniowe miasteczka, domki, zameczki, wąskie uliczki i inne zakamarki, wzorowane na różnych urokliwych miejscach w Europie...Lubi ktoś jeszcze???
Ps. Mógłby przyjechać do Polski, a potem na ekranie zobaczylibyśmy np. Totora latającego nad Wawelem:D

Majorcarlitoss

He, jak to kiedys powiedziała laska w reklamie Pizza Hut: "Nie, ja nie lubię... Ja uwielbiam". Nie ma to jak zarzucić cytacik od czasu do czasu...

Sqrchybyk

JEST!!! Jest tytuł i parę szczegółów z fabuły:
tytuł brzmi: "Gake no ue no Ponyo" - ang. Ponyo on a cliff, czyli Ponyo na klifie (?)

Film ma opowiadać o księżniczce (znowu?) złotych rybek (no, to oryginalne), która chce być człowiekiem oraz pięcioletnim chłopcu Sosuke. 70% do 80% akcji filmu będzie się rozgrywać na morzu.

Postać Sosuke jest wzorowana na synu Goro Miyazakiego (czyli wnuku Hayao) lub na samym Goro, gdy miał pięć lat (Nausicaa.net i Ghibliworld.com różnią sie tu).

Premiera światowa - lato 2008.

Na razie to tyle. Zainteresowanych odsyłam do ww. stron. Pzdr.

Sqrchybyk

Sqrchybyk, kochanie ty moje, dziękuje Ci z całego serca, nyo! ^_^

Hmm, złote rybki? Fajnie ^^ Księżniczki też są w porządku, a Sosuke kojarzy mi się z Sasuke ^_^ I to, że akcja będzie na morzu, też mnie zadawala, bo osobiście morze lubię i szanuje. W dodatku to świetna okazja do wykonania pięknych plansz tła...

Jeszcze raz dziękuje za cynka!

Pozdrowienia i niech kisiel pomidorowy będzie z Wami ^^

Kazik_chan

Pierwsze co zrobiłem nie zaglądając na FW od dłuższego czasu wskoczyłem od razu tutaj by zaczerpnąć swieżych informacji na temat twórczości tego pana i sie nie zawiodłem na Was..Oh yes !!! :D....
Dzieki Ty Sqrchybyku ;)

BushiSan

Dokładnie i ja dziękuje alleluja hehe teraz jest bardziej na miejscu.

Kazik_chan

Dodam, że animacja ma być tradycyjna w przeciwieństwie do wcześniejszych produkcji...(komputer)

shyha

Jego wcześniejsze animacje nie były zrobione w grafice komputerowej. Miały tylko małe elementy w 3D, a to chyba różnica xD Poza tym jego najstarsze (mam tu na myśli "Majo no Takkyubin" czy też "Tonari no Totoro", "Mononoke Hime", i tak dalej) filmy też były zrobione tradycyjną animacją...

idulec

Właśnie Mononoke Hime była pierwszym jego filmem, w którym CGI się pojawiła. I to wcale niemało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones