Hayao Miyazaki

8,3
5 713 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Hayao Miyazaki

Z góry zaznaczam, że nie jestem fanem anime. Ale stało sie tak, że postanawiam się nieco bardziej z nim zapoznać. Sprawiły to tak naprawdę 2 tytuły, a jednym z nich jest Księżniczka Mononoke (drugi to Ergo Proxy ale to już inna historia...) W najbliższym czasie zabieram się za Spirited Avay i Ruchomy zamek. Ale absolutnie nie znam innych produkcji pana Miyazaki - co byście polecili i dlaczego?

Sozewski

Miyazaki miał jakiś swój wkład w większość filmów ze studia Ghibli, jednak z czystym sercem mogę polecić tylko te, których Miyazaki był reżyserem czyli wspomniane przez Ciebie Spirited Away, Ruchomy zamek Hauru i Księzniczkę Mononoke. Wyreżyserował też Laputa-zamek w chmurach (absolutnie cudowne), Podniebna poczta Kiki, Lupin III: Castle of Cagliostro, Szkarłatny pilot. Tych dwóch ostatnich jeszcze nie oglądałam, ale jak dla mnie Miyazaki jest sprawdzoną marką i wszystko co on zrobił jest godne uwagi

Bozydarena

O, i jeszcze zapomniałam o Nausice z Doliny Wiatru

Bozydarena

Dzięki za propozycje :)
Zobaczyłem wczoraj Spirited Away i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Tak wiec sadze, że moja przygoda z Miyazakim potrwa jeszcze przez jakiś czas...

Sozewski

Ja osobisci polecilabym jeszcze Szept serca, którego Miyazaki nie jest reżyserem, ale producentem i scenarzystą. Mimo, że nim nie jest widać w nim styl Hayiego i magie filmów Ghibli.

Sozewski

W sumie to już wszyscy wymienili filmy które kocham :) 'Ruchomy Zamek Hauru', 'Spirited Away', 'Nobuta Zamek w Chmurach'... a ja dodam jeszcze 'Mój Sąsiad Totoro' :) strasznie pocieszne anime ;D tak dużo w nim... Miyazakiego *___* polecam :)

raven89

Nie zapominajmy o "Grobowcu Świetlików" też ze studia Ghibli. Polecam.
recenzja: http://azunime.net/anime/idanm,115,idrec,112,recenzja.html

lipa3000

Mhm, Grobowiec Świetlików to genialne anime. Powiem więcej - moje ulubione :) ale to nie anime Miyazakiego; myślałam, że w wypowiedziach ograniczamy się tylko do jego twórczości ;D
Ale zgadzam się, anime na prawdę godne obejrzenia.

raven89

Nie musicie sie do niczego ograniczać ;p Inne typy też mile widziane.
Dzięki za wszystkie powyższe propozycje, a także z góry za następne, jeśli się pojawią :)

A dziś chyba poleci Zamek w chmurach.

Sozewski

no to w takim razie polecam jeszcze Agito srebrzystowłosy :) (Gin-iro no kami no Agito) genialne! i muzyka świetna, w wykonaniu Kokii ^___^

raven89

Bardzo, ale to bardzo, polecam nieśmiertelne "Mój sąsiad Totoro". Przesympatyczne anime. ^^ Reżyserii i scenariusza Miyazakie'go

Genialna muzyka (zakochałam się od razu), świetni bohaterowie i ten cudny klimat... ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones