Hayao Miyazaki

8,3
5 700 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Hayao Miyazaki

Super wiadomość dla fanów Studia Ghibli i dla osób, które nie miały jeszcze okazji obejrzeć tych wspaniałych produkcji, gdyż już niedługo będzie okazja, aby nadrobić zaległości. Jak na razie wiadomo, że kanał TVP Kultura wyemituje następujące filmy:

7.02.2011 - Godzina 20.15 - "Nausicaa z Doliny Wiatru" (powtórka następnego dnia o 15.55).

9.02.2011 - Godzina 20.10 - "Laputa - Podniebny Zamek" (powtórka następnego dnia o 15.55).

10.02.2011 - Godzina 20.10 - "Mój Sąsiad Totoro" (powtórka następnego dnia o 15.55).

Na razie tyle znalazłem w programie, ale nie wykluczone (a nawet bardzo prawdopodobne), że TVP Kultura wyemituje też inne produkcje Ghibli. Coraz więcej anime pojawia się w polskiej TV - nic, tylko się cieszyć. :)

ugarte

Super! :)

Powiedz mi tylko gdzie jakiekolwiek inne anime się pojawiają, bo jakoś nigdy nic nie mogę wychwycić.

No_Name_5

Sporo anime (głównie seriali) jest emitowanych na kanale "HYPER" (nadaje on tylko 4 godziny od 21.00 do 1.00, kiedy kończy się czas antenowy "Zig Zapa"). HYPER jest dostępny w większości sieci kablowych.
Poza tym osoby posiadające telewizję cyfrową sporo seriali anime mogą oglądać na kanale AXN Sci-Fi.
Canal+ też nierzadko coś wyemituje (najnowsze seriale i pełnometrażówki).
Poza tym sporadycznie można trafić na jakieś anime na kanałach TVP1 i 2, Polsat, TVN7 (ale trzeba uważnie śledzić ramówkę) ostatnio emitowały takie tytuły jak "Metropolis", trylogia "Kota w Butach" czy "Yu-Gi-Oh: Ostateczne Starcie".
Może nie jest tego jakoś szczególnie dużo, ale patrząc na to co było kilka lat temu, kiedy praktycznie żadnych anime nie wyświetlano w polskiej TV, to i tak ostatnio jest zdecydowanie lepiej.

PS. TVP Kultura emitowała też wcześniej serial "Cowboy Bebop".

PS2. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to nie krępuj się. :)

ugarte

Aha, byłbym zapomniał. Od prawie 20 lat Polonia1 bez przerwy wyświetla wciąż te same stare dobre anime ("Tygrysia Maska", "Zorro", "Generał Daimos" itp.). Jak to ktoś kiedyś napisał "świat się skończył, a Yattaman dalej leci". :)

ugarte

Właśnie przejrzałem program:

14.01.2011 - Godzina 20.10 - "Podniebna Poczta Kiki" (powtórka następnego dnia o 16.05)

16.01.2011 - Godzina 20.25. - "Szkarłatny Pilot" (powtórka zapewne następnego dnia koło 16.00 - na razie mam program tylko do 16.01.2011).

Jak widać najwyraźniej szykuje nam się przegląd wszystkich najważniejszych dzieł Hayao Miyazakiego. Mam nadzieję, że na filmy Isao Takahaty też przyjdzie pora. :)

ugarte

I zaczynam lubić TVP kultura :)
Szkoda tylko że większość już oglądałem.

O hyperze kompletnie zapomniałem, a od niedawna mam kablówkę. Niestety z tego co widzę strasznie nierówny poziom trzymają.Dużo fajnych anime, ale i sporo shitu.

No Polonia to klasyka, ale ile można Yattamana oglądać :D

No_Name_5

Zgadzam się w kwestii HYPERa. Na przykład teraz o 21.00 emitują badziew jakich mało - "Dancouga Nova" - odradzam wszystkim oglądanie tego chłamu. Na szczęście te słabe serie jak już zauważyłeś przeplatają się z dobrymi tytułami np. niedawno leciał "Death Note", a od 8.02.2011 odbędzie się premierowa emisja "Ghost in the Shell: Stand Alone Complex" - polecam tytuł tym, co jeszcze nie oglądali.

PS. A i będzie Isao Takahata na TVP Kultura:

17.02.2011 - Godzina 20.15 - "Szopy w Natarciu" - mój ulubiony film tego reżysera. :)

PS2. Przepraszam za pomyłkę w dacie emisji "Podniebnej Poczty Kiki" i "Szkarłatnego Pilota" miało być 14.02.2011 i 16.02.2011, przez pomyłkę podałem styczeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones