Hayao Miyazaki

8,3
5 711 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Hayao Miyazaki

Wybralam sobie na temat prezentacji z polskiego właśnie Miyazakiego, temat brzmi "Kult dzieciństwa w
dziełach Hayao Miyazakiego. Omów problem na wybranych dzielach literackich i filmach."
Problem tkwi w tym ze nie jestem pewna czy on posiada jakies dziela literackie*scenariusz sie nie liczy, ale
komiks tak) jak macie jakies informacje to pomozcie mi :)
i ktore filmy proponujecie wybrac:)?

Sake_2

Dzieła literackie to nie wiem, może "Blaszany bębenek"? A co do filmów to przede wszystkim "E.T." Spielberga. Dalej... Może jeszcze "Imperium słońca" i "AI"? I "Grobowiec świetlików" Takahaty. Nic mi więcej nie przychodzi do głowy... Pzdr.

Sqrchybyk

To chyba nie za bardzo dzieła Miyazakiego co?

Maja

Ipso facto... W takim razie na pewno "Mój sąsiad Totoro" i "Kiki's delivery service", po tym "Laputa" i "Spirited away". Co do jego dzieł literackich (mang) chyba żadna pod to nie podejdzie.

Sqrchybyk

z filmami nie mam raczej problemu, tylko mangi!

Sake_2

Z mand "Nausicę" można chyba z torrentspy.com ściągnąć. Co do pozostałych nie wiem. Ale powtarzam: chyba żadna pod ten temat nie podejdzie. Pzdr.

Sake_2

scenariusz jest dziełem literackim :) Synopsis i brickdown też:D W empikach sprzedawane są książki w których są właśnie scneariusze:) więc chyba jest to dzieło literackie:D:D:D albo sie myleee, ale u mnie nie było problemów jestli chciałem przedstawić na maturze scenariusz Metal Geara 2 i to po angielsku :)

Sake_2

a mnie ciekawi jak ci ta matura poszla xD

madzia_vel_madzik

jeśli pytasz mnie to na próbnej miałem 20/20 a na konkretnej 17/20, a temat był "gry wideo jako forma adaptacji dzieł literackich" XD

Redgard

a e yyy... to cos musialam zle wcisnac... xD

ale gratuluje wynikow.

ja mam mature w tym roku x___X

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones