Heath Ledger

Heath Andrew Ledger

8,9
53 190 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Heath Ledger

Gdyby nie rola w Mrocznym Rycerzu (i ew. w Brokeback Mountain) średnia byłaby gdzieś w
okolicach 6. Tematy typu "Mój ulubiony aktor" z treścią o jego roli w TDK są żałosne i idiotyczne.
Zrozumcie go. Kiedy go wybierano na Jokera ludzie nienawidzili go bardziej niż Afflecka teraz,
głównie przez jego wcześniejszą grę aktorską.

Bejts

Masz trochę racji jakby nie Mroczny Rycerz to mało kto by o nim wiedział. Jednak aktorem złym nie był, tak naprawdę jego kariera zaczęła się i skończyła bardzo szybko :(

Bejts

a widziałeś "Lords of Dogtown" ?
Wake up Maggie I think I got something to say to you
It's late September and I really should be back at school

wtajemniczeni wiedzą o co kamana :)

Bejts

Nie zgodzę się z tym. Nie był beznadziejnym aktorem, umiał grać i miał już na koncie co najmniej 2 bardzo dobre role. A zauważ, że jego kariera aktorska dopiero się zaczynała, tzn. był bardzo młody, kiedy zdarzył się ten wypadek. I założę się, że gdyby nie jego śmierć, posypałyby się propozycje, żeby zagrał w wielu ambitnych filmach. Ale rozumiem twoje rozgoryczenie, wszyscy go tak uwielbiają, chociaż zagrał w niewielu filmach. Ale myślę, że chodzi tu o to, że był na prawdę obiecującym aktorem i szkoda, że nie będziemy mieli okazji zobaczyć go w czymś jeszcze.

abc2343

może po prostu chłopak potrafi mieć własną opinie a nie jak ciele iść za głosem ludu? To że komuś się film/gra aktorska nie podoba oznacza od razu że nie ma gustu, bo "wszystkim się podoba"?

Kamcioslav

Ocena umiejętności aktorskich to nie jest sprawa gustu.

abc2343

Ktoś kumaty na filmwebie! <3

Kamcioslav

Czasem ogół miewa rację, rzadko - fakt.

Ledger miał ogromny talent, ale dopiero rola Jokera okazała się być prawdziwym wyzwaniem i aż żal, że była też to jego ostatnia rola. Chłopak miał ogromny potencjał. Co prawda, odnoszę wrażenie (moje spekulacje), że po "Dark Knight" byłby trochę zaszufladkowany jako "ten od grania psycholi".

A to, że ktoś ma ina opinię nie oznacza, że "się zna";) W tym wypadku ciśnięcie po Ledgerze sensu nie ma.

Bejts

Trochę przesadzasz z tą beznadziejnością, ale po pewnym "zachłyśnięciu" się Jokerem w TDK też ( o wstydzie;)) uważałam go za rewelacyjnego aktora. Znacznie na wyrost. Zwłaszcza po tym jak przyjrzałam się dokładniej Banderasowi w "Assasins", stwierdzam że Ledger mógł się kopiować na tej roli przy tworzeniu swojego Jokera. Dlatego teraz śmieszy mnie określanie Ledgera jako genialnego aktora.

"Gdyby nie rola w Mrocznym Rycerzu (i ew. w Brokeback Mountain) średnia byłaby gdzieś w
okolicach 6"

O dokładnie tak. A Oscar też na wyrost, jednak obecnie dają go już gwiazdeczkom " Pozytywnego pamiętnika i igrzysk śmierci", także...
Za parę lat spodziewam się przyznania tej nagrody Pattinsonowi za całokształt twórczości.
Pozdro.

WhiteDemon

Teraz wychodzę na hipokrytkę z tą dziesiątką, ale to tylko dlatego że to stara nieaktualna ocena, a poczciwy Filmweb nie pozwala mi jej zmienić i niestety tak dziwnie to wygląda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones