Henryk Chmielewski

Henryk Jerzy Chmielewski

9,3
11 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Henryk Chmielewski

Ważna data i w jakimś sensie chyba symboliczna, bo 22 stycznia to Dzień Dziadka.

Co za dziwny zbieg okoliczności. Wczoraj obejrzałem wieczorem ten film (notabene niepowiązany z żadnym z komiksów), a dziś przeczytałem, że w nocy z 21 na 22 stycznia zmarł Henryk Chmielewski, twórca Tytusa. Zdarzają się takie zbiegi okoliczności, a przymierzałem się od paru dni do obejrzenia tego filmu.

Bardzo dobra kreskówka. Może nie wybitna pod względem fabuły, ale oglądało się naprawdę fajnie. Szkoda, że nie zrobiono czegoś na podstawie dokładnej treści jakiegoś komiksu, bo trochę zmarnowany potencjał.

R.I.P. Henryk Jerzy Chmielewski [*]

underground73

Nie wierzyłem jak to przeczytałem na pewnym portalu.
[*]

underground73

Król pośród królów polskiego komiksu.
Równorzędny obok Janusza Christy (Kajko i Kokosz) i Tadeusza Baranowskiego (Szlurp i Burp). I Jerzego Wróblewskiego (Binio Bill). I Grzegorza Rosińskiego. I Zbigniewa Kasprzaka. I Andrzeja Nowakowskiego (Doman). I Bogusława Polcha (Funky Koval). I Szarloty Pawel (Jonek, Jonka i Kleks). I Makuszyńskiego/Walentynowicza (Koziołek Matołek) i Stanisławskiego/Lutczyna (Dawid i Sandy)... I całej redakcji Relaxu i Komiksu Fantastyka (m.in. Adam Hollanek, Maciej Parowski, Jacek Rodek, Jerzy Szyłak). To jest gra zespołowa. Tu się samo nigdy nic nie rodzi:-)

underground73

zawsze będę miło wspominać jego komiksy, które czytałam w dzieciństwie. Pomimo tak pięknego wieku mógł zostać na tym świecie jeszcze dłużej [*]