Henryk Gołębiewski

Henryk Julian Gołębiewski

7,1
7 366 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Henryk Gołębiewski

...zeby dawac ocene 8/10. To jest "aktor" co najwyzej przecietny. A w Edim to naprawde pokazal ze grac nie umie ani troche...

Rafcyk

Tu nie chodzi o jego talent jako aktora, bo to jest rzecz bardzo kontrowersyjna. Dla mnie Gołębiewski też wielkim aktorem nie jest, lecz ma w sobie coś bardzo naturalnego, niewymuszonego, jest po prostu sobą na ekranie i dlatego właśnie zapamiętuje się go nawet z ról drugiego i trzeciego planu. Heniek ma w sobie prostotę i niewielu naturszczyków mu w tym dorównuje.

Thommy

Hmmm. No to prawda. Ale przeciez aktora ocenia sie za umiejetnosci a nie za naturalnosc. Mowi sie ze Koterski jest swietny bo jest taki "naturalny i prosty". A dla mnie koles malo tego, ze nie jest w ogole smieszny to jeszcze gra jak drewno. Stawiamy na rowni Toma Hanksa i Henryka Golebiewskiego. Wiem ze te dwie postacie sa niewspolmierne ale robi sie metlik kategoryczny... Za naturalnosc moze, ale za gra aktorska - ehh pozal sie Boze. Swoja droga wydaje mi sie ze zapamietujemy go dlatego ze "gra" role charakterystyczne, czesto wywolujace zal. Bo np kto koncentrowal sie wokol Jacka Braciaka ("Edi"/Jureczek), ktory zagral fenomenalnie obok Golebiewskiego, ogladajac Ediego? p. Henryk gra naturalnie bo jest czlowiekiem (prawdopodobnie) smutnym i takie role dostaje. Ale recytuje kwestie jak automat. I to mi sie nie podoba. Ale kazdy ma wlasny gust.

Rafcyk

Może tobie filmy z Gołębiewskim po prostu nie pasują. "Edi" czy "Dzień świra" to nie "M jak miłość". Chciałabym, żeby serialowi aktorzy grali role charakterystyczne. może wtedy poprawiłaby się jakoś polskich filmów.

ginnny_w

Filmy mi pasuja. Ale Golebiewski mi nie pasuje w tych filmach. No po prostu takie zdanie mam. A co do M jak milosc to nie wiem o co ci chodzilo za bardzo. Gdyby aktorzy serialowi grali role charakterystyczne to nasze kino by sie zawalilo. Z jakiegos powodu nie robia wielkiej kariery na ekranie a tylko po klubach lansujac sie swoja pustota (nowe slowo:P) i proznoscia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones