Howard ShoreI

Howard Leslie Shore

8,6
12 633 oceny muzyki
powrót do forum osoby Howard Shore

Jego muzyka do "Władcy" jest wprost fenomenalna. Nie tak dawno uważałem, że to, co skomponował Williams w "Star Wars" czy "Schindler`s list" było nie do pobicia w muzyce filmowej. Kiedy przesłuchałem soundtracki do "LOTR" straciłem to przekonanie. Co więcej, przed "Władcą" w ogóle nie kojarzyłem jego nazwiska. Dopiero jakiś czas później usłyszałem jego ścieżki do "Milczenia owiec" i "Siedem" - okazały się być bardzo dobre. Wściekałem się, kiedy na kompozytora "Władcy" wybrano Shore`a a nie Kilara. Dziś już jestem pewien, że nikt nie napisałby tej muzyki lepiej. Czekam niecierpliwie na jego kolejne muzyczne dzieła.

quentin10

Nieee.. tylko nie porównuj Star Warsów do Lotr to jest po prostu niszczenie tak pięknej muzyki Shora.. Williams jest wtórny, jego muzyka jest kilka razy przerzuwana przez kilkanaście lat, aż mi nie dobże kiedy słyszę Star Wars...a władca. Piosenki: Twiligh and Shadow (zabójcze) Minas Morgul świetna kompozycja kobz... Rewelacyjne Minas Thirith czy najlepszy i najszybszy utwór The Fields of the Pelennor wyrywaj po prostu z ziemi... Shore jest najlepszy...pozdro

incom

Shore tym soundtrackiem przebił wszystko co do tej pory smiertelnicy mogli usłyszeć i jeżeli ma on jakieś przeciwieństwo - to pewnie będzie to Williams :) Ta muzyka jest zuepłnie inna i chwała mu za to, bo jakbym mial slyszec te werbelki i chaosik jaki lubi Williams, to by chyba Elfy odpłynęły na Zachód jeszcze przed Wojną o Pierścień ;)

spoxgreq

Powiem jedno. Jego muzyka ma sie i tak nijak do tego co zrobil Hans Zimmer w Gladiatorze i Pearl Harbor.

raphiX

Dla mnie facet jest genialny i tyle!!!!! Mój ulubiony kompozytor zaraz obok Zimmera :D

quentin10

Muzyka cudowna i niepowtarzalna. Mnie osobiście najbardziej zachwycają jego chóry, nikt nie potrafi tak wyeksponować wokali, jak ten Pan.

Co do Zimmera - też go lubię i doceniam, ale jego słabostką są powtarzające się w różnych soundtrackach motywy.
Pozdrawiam wszystkich melomanów;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones