Humphrey Bogart

Humphrey DeForest Bogart

8,5
9 496 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Humphrey Bogart

Czy oprócz wydanej przez jego syna biografii można znaleźć jeszcze jakieś inne polskie wydania?

ssstokrotkaaa

Dodać muszę, że jego biografii nigdzie nie idzie zdobyć... czemu 'Humphrey Bogart - w Poszukiwaniu ojca' nie ma w żadnej księgarni?

Bruce_Lee

bo wydano ją już jakiś czas temu, nie wiem w jakim nakładzie, ale znalazłam ją w bibliotece i niedługo mam zamiar przeczytać.

ssstokrotkaaa

Zatem muszę przeszukać biblioteki... Bez jaj, ale biografia kogoś tak sławnego sprzedawałaby się nawet w naszym zaścianku świata kulturalnego...

Bruce_Lee

http://allegro.pl/humphrey-bogart-humphrey-bogart-nowa-i1942555735.html

z21

Dzięki, już zakupiłem :)

Bruce_Lee

dobra ta biografia?? bo sie zastanawiam nad kupnem

BlackShit

Powiem tak: nie czytałem jej jeszcze w całości (niedługo się za to wezmę), jedynie wyrywkowe fragmenty. Są zabójczo ciekawe. Książka jest bardziej beletrystyką niż dokumentacją, myślę że dużo tutaj subiektywizmu (syn próbujący zmierzyć się z niemalże kultem ojca), ale naprawdę warto po to sięgnąć. Dużo ciekawostek nieznanych znikąd, zdjęć z rodzinnych albumów. Ładna, twarda okładka, oraz jeszcze ładniejsze wnętrze - świetna ozdoba domowej półki kinomana :)
Polecam!

Bruce_Lee

ok, w takim razie zamawiam

BlackShit

Książka była tak słaba, że postanowiłem ją w ramach gestu oddać najbliższej w okolicy bibliotece. Nic ciekawego, niestety.

jamesdawid

a ja jej w końcu nie kupiłem, tzn niby kupiłem, ale koleżka od którego brałem z allegro, napisał, ze książka gdzieś mu sie zapodziała ;)
więc zamiast tej biografii Bogarta, wydałem kasę na biografie Reagana, i w sumie zakup na +

jamesdawid

Dla mnie jest bardzo dobra. Dużo ciekawostek z życia Bogiego, trochę prywatnych zdjęć... Ciekawą rzeczą jest to że Bogart był niemal całkiem łysy (!) po przejściu jakiejś choroby (mnie się wydawało że tylko w ostatnich filmach miał perukę), oraz że nosił kolczyk (co w tych czasach u mężczyzny było rzadkością).

Bruce_Lee

Wlosy zaczal tracic ok. 1947 r., kiedy starajac sie o dziecko, rozpoczal hormonalna kuracje.

Qjaf

Mógłbyś coś szerzej napisać? NIe pamiętam żeby w książce coś takiego było... Jedynie że przebył jakąś chorobę (nie mogę się tego fragmentu teraz doszukać).

Bruce_Lee

Te informacje wygrzebalem z internetowego smietnika:)
Ksiazke czytalem dawno temu i jedyne co z niej pamietam to fakt, ze syn Bogarta zrobil "otwarta" impreze, po ktorej, o dziwo, nic z domu nie zniknelo:D

Qjaf

Wstyd się przyznać, przerwałem ją kiedyś w połowie, teraz się biorę poważnie za czytanie.
Przynudza mnie trochę filozofowanie Steven'a, ktoś kto to kupił oczekuje konkretów o Humphrey'u a nie smędzenie rozpieszczonego bachora który żyje w kompleksach. Z drugiej strony nie wiem czy ten zabieg nie wyszedł właśnie książce na dobre... skończę to się wypowiem. Drażniło mnie jedynie to, że z każdej głupoty Steve robi nie wiadomo co - np. pisze o 'kawałach' które jego ojciec robił innym i... Wspomniał o tym że Richard Burton ubrał jego piżamę a Bogart udawał że tego nie widzi... No suchar gorszy niż w Familiadzie... To tak jak każde nasze drobne żarty z kumplami ktoś by oprawił w ramkę 'dowcipu' i zamieścił w biografii...

ssstokrotkaaa

Można, ale po co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones