Humphrey Bogart

Humphrey DeForest Bogart

8,5
9 496 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Humphrey Bogart

Uwaga! Jesteś na stronie jednego z najwybitniejszych aktorów w historii kinematografii! Ocenianie go niżej niż 10 jest grzechem...

Jak to możliwe, że w ciągu jednego dnia bytowania Humphreya na liście TOP 100 jego notowania spadły z 8.54 do 8.51?

To jest aktorski geniusz i miejsce w pierwszej dziesiątce powinno być dla niego stałe...

Każdy, kto zaniży jego średnią ma uroczysty obowiązek wyspowiadać się tu i teraz, żebyśmy mogli zobaczyć, co to za "znawca"...

Pozdrawiam...

użytkownik usunięty
_Ja_

No to popełniłem grzech. Trudno. Jeden więcej mi nie zaszkodzi. Humphrey Bogart niczym mnie nie zachwycił, szczególnie w "Casablance". Sam film przeciętny, a Humphrey nie dorównał Ingrid Bergman czy Paulowi Henreidowi. To tylko. Przeciętny aktor o minie zbitego psa.

_Ja_

Hej, ja też zaniżam Bogiemu średnią (choć na dziś dzień już zawyżam bo jest poniżej 8), a dlaczego dałem mu 8? Aktorowi legendzie, aktorowi który powinien mieć same 10?

Powodów jest parę:
1.Nie lubię szkoły amerykańskiej, zwłaszcza po przeczytaniu wypocin tego Stanisławskiego, myślałem, że ... zresztą nieważne
2.Powód 1 oczywiście da się obejść, ale choćby to że słyszałem jaki to Bogart jest fenomenalny, ile to okresów on miał w karierze, jaki różnorodny repertuar popatrzyłem, a tu niemal film w film jeden typ roli.
3.Ktorą gra jednak bardzo dobrze, taki smętny, wypluty, i ten klimat jego filmów.
4.A do tego typ postaci którą zazwyczaj gra mi osobiście nie jest bliska.

_Andrzej_

a ja mu tą średnią "zawyżę"- dlaczego? Bo Bogart to według mnie jeden z najlepszych aktorów w historii...

odnośnie "Casablanki"- wypadł gorzej niż Ingrid Bergman? Litości! Czy ona pokazała tam talent- absolutnie nie- święta męczęnnica miłości, ktora potrafi ronić łzy na zawołanie i ładnie przy tym wyglądać- jeśli już koniecznie chcecie zobaczyć jakiś dobry film z jej udziałem, to polecam "Gasnący płomień", gdzie była w miarę dobra, ale nigdy nie ośmieliłabym się twierdzić, że jest lepsza od Bogarta...

zgadzam się, że Bogart grał prawie zawsze tę samą postać, ale największą sztuką jest powtarzać taką rolę w sposób interesujący...a jemu się to udało...
poza tym- nadawał każdemu filmow, w którym grał pewien specyficzny klimat- ale to już moje subiektywne odczucie...

madame_Emi

Ja widzialem z nim tylko Casblance, bo nie widze w jego filmografii filmów które by mnie zainteresowaly, a zreszta to ta Casablance poogladalem tylko dla tego bo mama mi polecila. Temat o takim samym tytule założył użytkownik ORTALION na forum Marlona Brando, takze widze drogi autorze ze sie powtarzasz albo jestes kserobojem.

Klinar

Bo to najlepszy aktor, choć nie powinno się wystawiac mu takich porównań. Ja go wprost uwielbiam, mimo tego że grał w filmach ponad pól wieku temu, to nadal jest moim ulubionym aktorem, z niewiarygodnym talentem i urokiem osobistym. Dziś takich aktorów już nie ma...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones