Ian McKellen

Ian Murray McKellen

8,8
68 521 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ian McKellen

Gdy przeczytałam gdzieś w internecie, że będzie kinowy Hobbit i kto zagra rolę Gandalfa to normalnie padłam gdy przeczytałam komentarze.. Były tam różne paskudztwa na temat pana Iana. Wiedziałam już wcześniej, że jest innej orientacji seksualnej, ale nie wiedziałam, że takie rzeczy mogą sie dzać w komentarzach!

Beezus688

Mogłabyś sobie przypomnieć na jakiej stronie to przeczytałaś ? Nie,że Ci nie wierzę bo nie oto tutaj chodzi ale po prostu trudno mi zawsze trafić na beszczelne komentarze.Albo po prostu co o nim pisali ? Ludzka ciekawość,chyba,że w tym przypadku to coś złego.

JackRobertkokos

Jakoś nie pamiętam, ale pisali tam rzeczy typu ,,Co ten gej!" , ,,On się wogóle nie nadaje" itp. Jak tak nie uważam, ale wiesz...

Beezus688

to polska, jest tu strasznie dużo homofobów, inaczej pisząc fanów rydzyka i popierających pis, psl, i sp

matiwww2

Pierwsze pomyśl a potem pisz!

galadria44

ja myślę logicznie w przeciwieństwie do osób religijnych

matiwww2

Że ktoś jest religijny to od razu musi być homofobem???? No nie sądzę, z takimi jak ty to tylko szkoda gadać. Ale będę się za ciebie modlić.
Do homoseksualistów nic nie mam, ale dlaczego oni mają mieć większe prawa niż zwykła rodzina.
A co do PIS ,to raczej wszyscy fani Palikota to jedna wielka Masoneria. Na celu mają zniszczenie normalnej rodziny, zdeprawowanie dzieci i zniszczenie wiary katolickiej ale to im się nie uda.

galadria44

osoby religijne , żyją mniej, więcej zgodnie z biblią która tego zakazuje, więc bóg tego zakazuje, i bóg jest homofobem, i tu nie chodzi że homoseksualiści chcą mieć większe prawa o rodzin , tylko równe prawa

matiwww2

Po pierwsze Bóg kocha wszystkich nawet tych zatwardziałych grzeszników, więc Bóg nie może być homofobem. A po drugie z logicznego punktu widzenia takie pary nie mogą utworzyć normalnej rodziny, dlaczego ponieważ normalna rodzina to tata +mama i dzieci,
a tu to co tata 1+tata 2

galadria44

Czy Bóg chce zapobiegać złu, lecz nie może? Zatem nie jest wszechmocny.
Czy może, ale nie chce? Jest więc niemiłosierny.
Czy może i chce? Skąd zatem zło?
Czy nie może i nie chce? Dlaczego więc nazywać go Bogiem?

matiwww2

Ponieważ ludzie mają wolną wolę.

galadria44

ale jeśli nie będą żyć zgodnie z biblią pójdą do piekła

matiwww2

Mogą ale nie muszą, dlatego jest tyle zła na świecie!

galadria44

Jakoś amisze mogą

matiwww2

A powiedział to Epikur i raczej racji nie miał, bo jak już powiedziała galadria: Bóg stworzył człowieka z wolną wolą- nie chciał stworzyć sobie marionetek-zabawek jak w grze TheSims . Jeśli zakładamy, że Bóg jest.

Aniedril

tak, ale pierwsze 3 punkty, dekalogu mówią że trze ba chwalić pana, nie mieć innych bogów

matiwww2

Głupiś bratku, albo powtarzasz wytarte slogany. Nie wiem o której religii się wypowiadasz,ale katolicyzm nie zakazuje homoseksualizmu, nawet papież Franciszek o tym mówił. Rozróżniaj akty homoseksualne, których kościół nie pochwala, a pary homoseksualne, do których jako takich nic nie ma.
I jeszcze sobie zapamiętaj, że słowo 'religijny' nie odnosi się tylko do jednej religii, ciekawe czy ludzie by tak pluli na muzułmanów jak na katolików.

MyszkaFiszka

Poza tym urodził się i laski go nie kręcą. Zna ktoś na to jakiś lek? Co byśmy zrobili na jego miejscu?

galadria44

Dziewczynko przeczytaj sobie coś o masonerii a nie powtarzaj tępo zasłyszanych u rodziców czy wyczytanych na portalach typu Fronda sloganów. Absolutnie nie głosuje na pana P , ale teorie spiskowe typu masoneria, smoleńsk , kondominia itd działają na mnie jak płachta na byka, bo świadomie i celowo są wypuszczane przez skrajną prawicę w celu dzielenia społeczeństwa. To choroba która toczy ten kraj.
Polecam również poczytać sobie Montaigne'a czy Locke'a to może zrozumiesz że to że ktoś chce równości wszystkich ludzi( chyba ewangelia też o tym mówi ;p) niezależnie od poglądów , statusu majątkowego , pochodzenia , czy też orientacji seksualnej nie znaczy że chce zniszczyć rodziny , deprawować dzieci , ani też niszczyć jakąś religię. To religia rzymsko-katolicka chce narzucać nam jak mamy myśleć i jest tak od czasu kiedy tylko zdobyła wpływy w Cesarstwie Rzymskim. Prześladowania , krucjaty , inkwizycja, pogromy , ekshomuniki itd itd itd, Kościół zawsze atakował środkami jakie były mu dostępne wszystkich ośmielających się mieć inne zdanie i nie ma to nic wspólnego z ewangeliczną równością ludzi wobec Boga.
Wymieniasz Masonerie nie mając za pewne świadomości , że instytucjonalny Kościół to jest organizacja nastawiona na zdobywanie bogactwa oraz wpływów. Myślisz że skąd wzięła się reformacja Lutra czy Kalwina? Z powodu tego że większość duchownych za nic sobie miało celibat, z powodu tego że papież sprzedawał odpusty i święte relikwie tym którzy zapłacili najwięcej. Kiedy Henryk VIII król Anglii postanowił odłączyć się od Rzymu i znacjonalizował dobra kościelne , majątek Korony wzrósł ponad 3 krotnie(!!!).
Oczywiście generalizuje. W instytucjonalnym kościele są ludzi dobrzy , pobożni , nie skażeni korupcją i hipokryzją. Szkoda tylko że takich ludzi jest mniej niż więcej. Szkoda tylko że w cywilizowanych krajach ludzie zaczynają to dostrzegać , ale nie w Polsce. Szkoda tylko partie takie jak PiS które są tak łase na pieniądze z UE i głoszą chęć dogonienia Europy pod względem płac, stopnia bezrobocia , PKB itd nie chcą już przyjąć innych cech wysoko rozwiniętych cywilizacyjnych krajów , czyli tolerancji , liberalizmu społecznego i świeckości władzy państwowej.
Wątpię że to co napisałem da Ci do myślenia bo za pewne po przeczytaniu 1 zdania resztę przeczytasz z góry z negacyjnym podejściem. Nie mniej Chrystus uczył pokory. Polecam na przyszłość trochę tej pokory dla Ciebie zanim zaczniesz znowu pisać o masonerii czy deprawacji dzieci i niszczeniu rodziny przez poglądy wolnościowe.

Pozdrawiam.

Thompston

Brawo! Dzięki takim jak Ty być może za 100 lat Polska zmądrzeje.

GF1115

Hahha ktoś jednak przeczytał , dzięki to bardzo miłe ;)

matiwww2

A może niektórzy religijni też mają dosyć niektórych pomysłów Kościoła, ale niekoniecznie dosyć Boga? Główny argument kościelny, że seks gejów nie służy prokreacji, uważam za anachronizm. Przynajmniej połowa obecnych relacji seksualnych hetero dawno przestała służyć li i jedynie powiększaniu rodziny.

TangoAndWaltz

A, najlepsze jest to, że najgłośniej o tym krzyczą ci, którzy sami nie służą prokreacji.

matiwww2

Tu się zgadzam.

matiwww2

Widze, ze lewackie scierwo nawet na tutaj sie przedostalo. Nie jestem katolikiem, gardze cala banda pieciorga w Sejmie, jestem homofobem. Co teraz?

ChemicalMurder

wiesz tylko biblia jest przeciwna, i te wszystkie niby święte księgi

matiwww2

A czytałeś te "niby święte księgi" ? Gada o tolerancji a własnej hipokryzji i soli w oku nie widzi,wierzący inaczej.
A wracając do tematu:Ludzie nie mają własnego życia lub nudzą się skoro innym zaglądają tam,gdzie zaglądać nie powinni. To osobista sprawa Iana czy woli facetów czy kobity.

wazka16

Brawo.

TangoAndWaltz

Co do Biblii - McKellen stwierdził, że więcej osób powinno ukończyć filologię i spojrzeć wreszcie na tę książkę jak na literaturę, a nie odpowiedź na wszystko. Że jego macocha kwakierka znała Biblię doskonale, ale była jedną z tych osób, które czytały 'miłuj bliźniego swego' częściej, niż księgę Kapłańską z jej homofobią. I wsparła go w najtrudniejszych momentach.

Beezus688

nawet nie wiedziałem że gandalf woli hobbitów niż elfy :D a skoro już wiem to nic mi do tego więcej elfów dla mnie ;)

Beezus688

Ludzie potrafia być okropni. Poprostu żyją jak w średniowieczu: homofobia, zero tolarancji dla innych ras i kultur... Wstyd że to się w Polsce dzieje.

doris1997

a myślisz że dlaczego Obama, nas gorzej traktuje

doris1997

No raczej nie tylko w Polsce się tak dzieje, cała Europa choruje a nawet świat. Wystarczy posłuchać co się dzieje.

doris1997

O czym Ty piszesz dziewczyno? Tolerancja, homofobia? A czym to się niby objawia? Tym, że przeszkadzają mi oszołomy całujące się pod moim oknem, ukazujące swoją "odmienność" i dążące do tego, że moje dzieci będą uczone o rodzinie gdzie są dwie mamusie (nie, nie homoseksualiści sami w sobie) ? Nie widzisz, że nasza kultura jest w spirali tego absurdu jakim jest rzekoma "tolerancja"? Czy wiesz, czytasz co się dzieje w Anglii, Belgii i innych krajach gdzie liczba muzułmanów rośnie w zastraszającym tempie, a ich tarczą jest właśnie TOLERANCJA i MULTI-KULTI? Za kilkadziesiąt lat kultura i rasa europejska będzie na wymarciu przez niesamowicie wysoki przyrost naturalny powyższych, a Ty tu piszesz o "zyciu jak w średniowieczu"????????

Cleaa

Wiem, trochę wstyd mi za to co niedawno właściwie napisałam.

doris1997

No to się cieszę. Tolerancja jest dobra, ale w naszych czasach przechodzi granice absurdu i prawdopodobnie spowoduje tragiczne dla Europy zmiany.

PS. Jeśli to Twoje zdjęcie w awatarze - masz piękny kolor włosów. :)
Pozdrawiam.

Cleaa

Trochę denerwuje mnie fakt że nie mogę usunąć niektórych moich postów. Muszę przyznać że właściwie rok temu miałam trochę inne spojrzenie na świat. Zmienił się też na szczęście (a dla niektórych niestety) mój pogląd na temat homoseksualizmu. Nie będę tutaj opisywała co myślę o tym i owym, żeby nie sprawić nikomu przykrości, ale wiedz Cleaa że zgadzam się z Tobą w pełni.

Włoski moje, dziękuję Ci bardzo :).

doris1997

Spróbuj zgłosić nadużycie z prośbą o usunięcie z pewnych przyczyn. To Twój post, więc powinni do tej prośby się przychylić.

Cleaa

Kultura europejska na wymarciu, homoseksualiści niszczący rodziny!? To straszne!!!
Czy w jakimkolwiek zachodnioeuropejskim kraju muzułmanie stanowią ponad 10% populacji? Francja-9% Niemcy-5,2% Wielka Brytania-2,7%. Czy w któryś z krajów w których małżeństwa gejów są legalne popadł w ruinę? Już widzę tłumy Francuzów, Anglików, Holendrów uciekających do katolickiej Polski mlekiem i miodem płynącej.

NikKlik

Myślałam, że to oczywiste, iż chodzi o ruinę moralną, nie gospodarczą.
Bez obrazy, ale trzeba być ślepym albo krótkowzrocznym, by w szybkim rozrastaniu się agresywnej kultury muslimów nie zauważyć zagrożenia dla Europy. W UK imię Mahomet (w różnych wersjach pisanych), jest nadawane częściej od najchętniej wybieranego imienia Anglików, Harry'ego, a, idąc za wikipedią, między 2001 - 2009 rokiem populacja muzułmanów wzrosła 10ciokrotnie szybciej od nie-muzułmańskiej. To pierwsze wiarygodne info jakie można znaleźć w sieci. A skoro Ty podejmujesz dyskusję, nie racząc zajrzeć nawet do tej nieszczęsnej wikipedii i wyciągnąć wniosków, które się same nasuwają - to nie wiem o czym możemy rozmawiać. Chciałam jeszcze poprawić to, co napisałeś - w UK muzułmanie stanowią 4.8% ogólnej populacji, a fakt, że nie jest to nawet 10% o niczym nie świadczy - bo z ich przyrostem naturalnym za 10 lat dorównają tej liczbie. Wystarczy porównać przyrost naturalny wśród rodzin muzułmańskich a europejskich, wszystko jest czarno na białym.

Cleaa

Nie mówiąc już o licznych zamachach - chociażby ze względu na wybijanie chrześcijan w krajach muzułmańskich islamiści przebywający w EU powinni być natychmiastowo wykopani do siebie do czasu, aż nie dostosują się do zasad panujących w Europie.

Cleaa

To że w wielu krajach arabskich dyskryminuje się chrześcijan nie znaczy, że Europa powinna sie zniżać do ich poziomu i stosować zasadę Hammurabiego ,,oko za oko, ząb za ząb''. Terroryści i radykałowie są o wiele bardziej widoczni i rzutują na całą społeczność, która w znacznej części się dobrze asymulizuje i przyjmuje zachodni styl życia. Warto dodać, że w Anglii drugim językiem jest polski, a po nim różne języki indyjskie, dopiero po nich jest arabski. Co rozumiesz pod sformułowaniem zgnilizna moralna? Zachodnia Europa jest tolerancyjna i na razie wychodzi im to na dobre, a o tym co będzie za kilkadziesiąt lat można tylko wróżyć
Co do liczby muzułmanów w UK, to tę liczbę przeczytałem na brytyjskiej stronie i wydaje mi się, że jest prawdziwa (choć nie mam pewności).

Beezus688

Na tym forum powinno ich obchodzic gra aktorska a nie orientacja. Co ich to obchodzi? no chyba że chcą się z nim żeńic albo jakimś fankom to przeszkadza

gabi123400

Klikam poczytać i sie posmiac, jacy to ludzie są pojechani i uprzedzeni do sir Iana..a tu lekcja religii :O magia.. ide po Gandalfa niech zawróci ten temat :>

gabi123400

Racja

Beezus688

wkurza mnie coś takiego. nienawidzę homofobii, innych oceniam po tym jakim jest człowiekiem, a nie po tym do kogo bardziej go ciągnie albo z kim sypia. jeszcze bardziej irytuje mnie, gdy hejtuje się aktora i ocenia jego orientacje seksualną, a nie talent i grę aktorską. masakra jakaś. pan mckellen jest świetnym aktorem i życzę mu samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

isobel

Popieram

Beezus688

Bosh, głupota ludzi nie zna granic. No, najlepiej obrazić, bo ktoś jest inny niż on. "Ta ma różowe włosy, nie lubie jej", "ten woli facetów, nie lubie go", "ta ma inne oczy/skóre, nie lubie jej". Dokładnie to się dzieje. Ale żeby aktorów oceniać? Jak osoby powyżej napisały- ocenia się chyba za grę aktorską, a nie czy ktoś jest innej orientacji! Ogar, bo już nie wytrzymuje, z takimi co mówią "nienawidze ich" i wgl. Ogar :D
Hejty za 3... 2... 1...

Sweet_Raspberry

popieram

Beezus688

i chyba dlatego jego rola w x-men nabrała głębokości

domino199812

tak on nawet przy "Ostatnim Bastionie" w wywiadach mówił, że "lek" na mutację to tak jakby ktoś chciał leczyć jego seksualność albo leczyć Afroamerykanów z bycia czarnoskórymi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones