Ian McKellen

Ian Murray McKellen

8,8
68 688 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ian McKellen

może przestaniemy na chwilę dyskutować o jego orientacji? może teraz coś o filmach?
mi osobiście najbardziej się podobał we Władcy Pierścieni
Nie znam za dużo jego filmów, a chciałabym obejrzeć jeszcze jakiś fajny, w którym występuje. a że jest ich całkiem sporo to może ktoś bardziej zorientowany napisze który jeszcze jest godny uwagi?

mouse02

Witaj. Ian McKellen jest jednym z moich ulubionych aktorów. Nie podoba mi się to, jak obnosi się ze swoją seksualnością, ale wręcz uwielbiam oglądać go na ekranie. Ian to chyba jeden z tych nielicznych aktorów, którzy nie potrzebują charakteryzacji, żeby widzowi wydawało się, że rzeczywiście są osobami, które grają. Za jego życiową rolę uważam króla Ryszarda III z ekranizacji sztuki Wiliama Szekspira "Ryszard III". McKellen wypadł równie wspaniale w "Uczniu Szatana", gdzie zagrał podstarzałego niemieckiego zbrodniarza, w "Bogach i Potworach", gdzie po mistrzowsku wcielił się w rolę Jamesa Whale'a, w "Obłąkanej miłości", gdzie zagrał owładniętego obsesją psychiatrę, czy też w "Rasputinie", gdzie odegrał rolę samego cara Mikołaja II. Ponadto, możesz go jeszcze zobaczyć w serii X-men - odegrał tam rolę Magneta, postać dość negatywną. Jest jeszcze "Kod Da Vinci" - film, na którym wieszają psy, a który mi się osobiście podobał. Uważam, że to nie Tom Hanks, a właśnie Ian McKellen był mocną stroną tego filmu. Hanks odegrał swoją rolę strasznie "bezpłciowo". Jeśli chodzi o seriale, to Ian odwalił kawał dobrej roboty w "The Prisoner", gdzie zagrał psychopatycznego dyktatora. No i to by raczej było na tyle z filmów, w których zagrał przez ostatnie dwadzieścia lat. Chciałabym zobaczyć jak kiedyś radził sobie ze swoimi rolami, ale starsze filmy z jego udziałem niestety nie tak łatwo zdobyć i zobaczyć.

Pozdrawiam;>

PS. Jeśli interesują Cię dzieła Szekspira przeniesione na scenę, to polecam Ci "Króla Lira" ( na pewno jest gdzieś w necie ), "Makbeta" i "Otella" ( kiedyś ktoś wrzucił na youtube ), w których Ian wypadł równie fantastycznie jak w filmach wspomnianych powyżej.

klikk12

dzięki :)

klikk12

'Makbet' krąży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones