Ingmar Bergman

Ernst Ingmar Bergman

8,6
3 499 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ingmar Bergman

"Siódmą pieczęć" obejrzałem parę miesięcy temu. Byłem zachwycony. Niesamowity film z dającym do myślenia zakończeniem. Jakie inne filmy należą do jego najlepszych? Moglibyście podać mi parę tytułów?

hirszu

Dokładnie "Siódma pieczęć",zdecydowanie jeden,z najlepszych filmów Bergmana.
Polecam "Tam,gdzie rosną poziomki" podobnie jak "Siódma pieczęć",ten obraz jest również opowieścią,o podróży,jednak oba filmy zdecydowanie więcej dzieli,niż łączy.Kolejny obowiązkowy tytuł,to "Szepty i krzyki" historia kobiety umierającej,na raka.Kolejne filmy "Milczenie"i "Persona" poruszajace problem ludzkiej samotności.
No i jeden,z ostatnich filmów Ingmara Bergmana "Fanny i Aleksander",w tym obrazie reżyser zawarł wiele wątków dotyczących życia własnego i swojej rodziny.

Filmy Bergmana,poważne,poruszające do głębi niewątpliwie przyczyniły się,do uznania filmu,za sztukę.

greggmm

Jeżeli podobała ci się "Siódma Pieczęć" obejrzyj też "Żródło" to drugi film Bergmana osadzony w średniowiecznych realiach. Może nie jest to tak wielkie dzieło jak "Siódma Pieczęć" ale i tak to kawał dobrego kina.

hirszu

Bardzo dziękuję za podane przez Was propozycje!

hirszu

polecam gorąco
tzw. trylogię pionową Bergmana gdzie miał się ostatecznie na długi czas "rozprawić" ze swoją wiarą
czyli trzy znakomite tytuły

* Jak w zwierciadle (Såsom i en spegel) 1961
* Goście Wieczerzy Pańskiej (Nattvardsgästern) 1963
* Milczenie (Tystnaden) 1963
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trylogia_pionowa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones