Ingmar Bergman

Ernst Ingmar Bergman

8,6
3 499 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ingmar Bergman

Nie wiem, czy już ktoś o tym pisał, ale nawet jeśli, to myślę, że nie zaszkodzi do tego wrócić. Chodzi mianowicie o podawane na filmwebie daty polskich premier filmów Bergmana - duża część z nich to są ostatnie lata, co jest jawnym zakłamywaniem rzeczywistości: sporo filmów tego reżysera było w Polsce pokazywanych już wiele lat temu, bynajmniej nie na jakichś piwnicznych, półlegalnych pokazach, o których nikt nie pamięta, ale w normalnych kinach (co mogą potwierdzić chociażby rodzice większości filmwebowych forumowiczów).
Rozumiem, że niełatwo jest znaleźć informację o tym, kiedy to po raz pierwszy zaprezentowano w Polsce np. Źródło, ale pisanie, że było to właśnie 4 lata temu i nigdy wcześniej wydaje mi się jakimś niesmacznym żartem.

Wspominam o tym, bo sytuacja trwa już jakiś czas: najpierw myślałem, że to pomyłka, która szybko zniknie, ale widzę, że się ta tendencja utrzymuje cały czas, wprowadzając w błąd kolejnych odwiedzających te stronę.

Jeżeli chodzi o moją propozycję, to byłbym za tym, żeby - w razie niemożności dokładnego ustalenia - nie pisać nic, zamiast wstawiania danych nieprawdziwych.

użytkownik usunięty
pantograf

Zapewne jest to spowodowane repremierami niektórych filmów, które miały miejsce 3-4 lata temu. Nie zmienia to jednak faktu, iż dane te są błędne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones