Ingmar Bergman

Ernst Ingmar Bergman

8,6
3 499 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ingmar Bergman

Wczoraj miałam okazję obejrzęć "Uśmiech nocy" i uprzytomniłam sobie, że ten film jest bardzo podobny do tego, którego poszukuję od 2 lat.

Także leciał na tvp kultura, był czarno biały i prawdopodobnie kręcony też w tych samych latach.
Opowiada on historię dwóch kobiet, jedna jest jakby szefową" modelek z którymi wyjeżdża gdzieś, chyba do Paryża pracować. Jednej modelki bardzo nie lubi, ciągle jej podpada i krzyczy na nią. W końcu ta modelka ucieka w miasto i w sklepie z sukniami poznaje starego bogatego człowieka który kupuje jej suknie i zaprasza ją do siebie. Tam ukazany jest konflikt starego z jego córką która go nienawidzi (coś o matce która widziała ją od urodzenia z głową wilka?!) i modelka po kłótni najpierw z córką a potem z dziadkiem ucieka.
Ta szefowa zaś przechodzi jakiś kryzys miłosny , kochanek zostawia ją dla swojej żony.

Film był w bardzo podobnym klimacie , zwłaszcza rezydencja starszego pana była bardzo tajemnicza. Kojarzy ktoś film? Byłabym wdzięczna.

tuttifrutti

no prosze , temat nieważny, znalazłam :D Wprost pod Uśmiechem nocy, "Marzenia kobiet". Miodzio :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones