Ingmar Bergman

Ernst Ingmar Bergman

8,6
3 496 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ingmar Bergman

Rozmyślałem o kinie, filmie i ludziach kina. Przypomniał mi się reżyser Ingmar Bergman. Ostatni film zrobił w 1984 r. Wielki reżyser. W 1957 r. powstał jego film Tam Gdzie Rosną Poziomki, był to hit tamtych lat. Robił trudne filmy. Dzisiaj już mało kto o nim wie. Tak znika z ludzkiej pamięci ktoś wielki. I mam taką refleksję: jak ulotna jest sława i jak ulotne jest życie człowieka. Ciekawi mnie bardzo czy wielu użytkowników filmwebu widziało jakiś film tego wspaniałego reżysera.

użytkownik usunięty
Jerzy_Zemla

Bergman
Drogi Panie Jerzy, z inicjatywy Rzeszowskiego Filmowego Klubu Dyskusyjnego zostało wyswietlonych w miesiacu kwietniu 4 filmy Bergmana. Ja z przyczyn niezaleznych moglem ogladnac tylko dwa (Zrodlo oraz Z życia marionetek). Jestem zafascynowany tworczoscia Bergmana ktorej dane Mi bylo choc troche zakosztowac i z checia dowiedzialbym sie gdzie moglbym zobaczyc kolejne..... Polecam wszystkim ktorzy nie boja sie podejmowania trudnych tematow z pogranicza psychologii, etyki czy filozofii.

"Europa Europa"
Jest to kanał dostępny w PTK (Polskiej Telewizji Kablowej) jak również i w innych pakietach. I tu właśnie bardzo czesto mozna zobaczyc film tego szwedzkiego mistrza. Znalazły się między innymi te dwa filmy, o których wspomnialeś, a takze takie tytuły: - Tam gdzie rosną poziomki - OKo Diabła - Siódma pieczęć - Szepty i krzyki - Po próbie - Jajo węża - Wakacje z Moniką... i niestety wiecej tytułow nie obiło mi sie o uszy. Dziwie sie, ze jeszcze nie był emitowany "Funny i Aleksander"...,ale moze znowu go omijam :((( Jednak kazdy z tych filmów bardzo silnie oddzialowuje na widza, w kazdym bądz razie na mnie. Dodatkowym plusem "Europy, Europy" jest emisja wyzej wymienionych filmów wiele razy w różnych porach dnia, co pozwala spokojnie wchłonąć jeden film, a nawet jesli sie zapomnialo go zobaczyc to mozna byc spokojnym, ze wkrótce znów go wyemitują - i dodatkowo bez reklam !! (rzadkość w polskiej telewizji)

no tak
Dziękuje za informacje. U mnie cały problem polega na tym że w regionie w którym mieszkam ( Śląsk) , Bergmana jak na lekarstwo. Trudno złapać nawet w wypożyczalni. Również jestem zafascynowany jego twórczością. Filmy Bergmana trzeba oglądać i zarazem myśleć, one do tego zmuszają i w tym jest całe ich piękno.
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Jerzy_Zemla

jeszcze nie tak dawno
zdajsie w latach osiemdziesiątych czy na poczatku dziewiedziesiatych wychodziły jego scenariusze. Ja również nie mam obecnie dostępu do jego filmow, pamietam jednak te sprzed kilkunastu lat i wrazenie jakie robiły. to jest artysta, a taki nigdy cały nie umiera...

użytkownik usunięty
Jerzy_Zemla

jeszcze nie tak dawno
zdajsie w latach osiemdziesiątych czy na poczatku dziewiedziesiatych wychodziły jego scenariusze. Ja również nie mam obecnie dostępu do jego filmow, pamietam jednak te sprzed kilkunastu lat i wrazenie jakie robiły. to jest artysta, a taki nigdy cały nie umiera...

użytkownik usunięty
Jerzy_Zemla

wielu?
Rzeczywiście odchodzi w zapomnienie, ktos wielki ...chociaz nie u mnie. Uwielbiam ogladac jesgo filmy mimo iz nie jestem kinomanka. Doszłam kiedys do wniosku ze lepiej jest obejrzec cos dobrego chocby starego raz na jakis czas niz wykrecac umysł ogladajac nowe "ambitne" czy tez jak kto woli "alternatywne" kino.

użytkownik usunięty
Jerzy_Zemla

Bergman - obecnie na kablówce - Europa, Europa
Chwała stacji "Europa, Europa" za "maraton" Bergamnowski.
W dobie płycizny amerykańskiego kiczu zalewającego swą monotematyką komercyjną nasze puste kina - GORĄCO POLECAM.
Trochę wysiłku intelekualnego nie zaszkodziło jeszcze nikomu:)
Ja

użytkownik usunięty
Jerzy_Zemla

www.iluminator.webpark.pl
Mam wiele filmów Bergmana, to wielki reżyser- jeden z większych dla mnie, mam jego najważniejsze filmy i te mniej ważne- ok. 23, zreszta na stronie jest spis. Bardzo się ciesze że mało go zna choćby z tego względu że jest znany- czyli to już świadczy o tych co go nie znają-Pozdrawiam!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones