Ingmar Bergman

Ernst Ingmar Bergman

8,6
3 496 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ingmar Bergman

Witam,

Wstyd to wielki - ale szczerze się przyznam - nie widziałam chyba nic Mistrza Bergmana. Chcę się edukować i tu chciałabym prosić o pomoc - gdzie mogę znależć jego filmy? Na torrenty.org jest ich b mało i się słabo "ciągną". I co jest równie istotne - od czego powinnam zacząć - wiecie coś na zasadzie zdobywania kolejnych stopni wtajemniczenia ;). Z góry dziekuję.

sonnentor_filmweb

Wybacz, ale nie popieram piractwa. Chcesz coś odeń, proszę bardzo:

http://allegro.pl/ingmar-bergman-edycja-limitowana-11dvd-i1356632598.html

erudyta

dzieki piekne - skorzystam :)

sonnentor_filmweb

Ja kupiłem 2 boxy Bergmana w media markt. Może też ci się uda.

sonnentor_filmweb

Nie rozumiem jak możesz Bergmana nazywać mistrzem skoro nie znasz jego twórczości?? Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Bella_Kate

NIe odpowiem na ten komentarz bo jest calkowicie nie na temat i bez sensu..

sonnentor_filmweb

Bez sensu i nielogiczne jest nazywanie mistrzem kogoś o kim nie ma się pojęcia , a zwłaszcza jeśli nie ma się pojęcia o jego twórczości , ale takiej odpowiedzi się spodziewałam wnioskując po poście który zamieściłeś .

Bella_Kate

Bella_Kate - gdzie ty to wyczytalas ze nie mam pojecia o jego tworczosci?? Nie ogladalam jego filmow (oprocz Poziomek) ale co nieco wiem na jego temat.
Nie czuje sie w obowiazku tlumaczenia sie tobie - ktora bezsensownie sie wypowiada osmieszajac sie swoim idiotycznym podsumowaniem paru slow moich skierowanych do ludzi mogacych i chcacych mi pomoc.
Najwidoczniej masz ochote na sprowokowanie jakiejs debilnej dysputy na ktora ja akurat nie mam checi - zatem zakonczmy te rozmowe - ktora do niczego nie prowadzi.

sonnentor_filmweb

Zadałam Ci tylko pytanie , to nie ja reaguje zbyt emocjonalnie na proste pytania . Jednak masz racje , do niczego dyskusja nie prowadzi , zadałam pytanie złej osobie . Kolejna lekcja na przyszłość , zbyt naiwna jestem sądząc , że z większością można porozmawiać na poziomie .
Powodzenia!

Bella_Kate

Bradzo mi przykro. Nie rozumiem po co ten oskarzycielsko - napastliwy ton. Jak zapewne zauwazylas temat jest zgola inny. Z checia rozmawiam z ludzmi jak to okreslasz "na poziomie" ale nie mam kompletnie checi na rozmowe z kims kto nie potrafi tej rozmowy normalnie rozpoczac.Zanim zaczniesz napadac na kogos pomysl o sobie :)

sonnentor_filmweb

Wybacz , ale na nikogo nie napadam , lubię zadawać konkretne pytania i otrzymywać konkretne odpowiedzi , w Twoim poście zauważyłam brak logiki i zaciekawiło mnie to . Nie oskarżam , nie napadam , a już na pewno nie prowokuje bo tego nienawidzę , po prostu walę prosto z mostu o co mi chodzi , niestety bezpośredniość jest średnio w cenie i dotkliwie często źle odbierana . A! i nazbyt często myślę o sobie , więc chyba na tym można zakończyć .

Bella_Kate

Dokladnie tak. Powodzenia.

Bella_Kate

Wyraźnie widać w poście założycielki tematu, że Bergman ma na imię Mistrz (stąd duża litera). I tylko o to tu chodzi. Ta dyskusja była niepotrzebna Bella_Kate ;)

Przedstawiciel_plebsu

Nie do konca rozumiem celu tej wypowiedzi.
Chyba w temacie wyraznie widac ze prosze/prosilam o pomoc.
Przy czym musze odpowiadac na zarzuty jakiejsc sflustrowanej postaci dlaczego uwazam Bergmana za mistrza - czyli tlumaczyc sie z tego co moglam wywnioskowac z wypowiedzi osob znajacych jego tworczosc a teraz jakies kolejne "madre" posty sa zamieszczane pod takim tematem?? Co sie z Wami ludzie dzieje? Jak mialabym sformuowac swa prosbe o polecenie mi Waszym zdaniem wartych obejrzenia dziel ww??
Kompletnie nie rozumiem po co pisze tu ktos kto tak na prawde nie ma nic do powiedzenie W TEMACIE??

sonnentor_filmweb

Oczywiście rozumiem. Temat jest tematem. Zauważ jednak proszę, że odnoszę się bezpośrednio do Bella_Kate a nie do Ciebie i tematu. Także nie miałem zamiaru zaczepiać Ciebie. Twój argument (dość despotyczny zresztą), że wszyscy bez wyjątku muszą bezpośrednio (jak w ograniczonym tunelu) odnosić się do tematu wątku mnie nie przekonuje. Istnieje coś takiego jak wolność dyskusji. Poza tym uwaga (pytanie) Bella_Kate dotyczy jak najbardziej Bergmana. Właściwie percepcji tej postaci przez obserwatorów (widzów). W tym Ciebie. Pytanie Bella_Kate do Twej pierwszej wypowiedzi uważam za jak najbardziej uzasadnione. Wynika to ze zdrowej ciekawości. Nie był to żaden atak a tylko pytanie. Można było je zignorować. A Twoja odpowiedź była bardzo ostra i właśnie nie na temat. Nie chcę rozwijać tematu problemu nie do końca uzasadnionej czołobitności, który tu też dostrzegam. Nie chcę także dlatego, że mogę się mylić (za mało danych).
A Bergman..?
A Bergman jakże często ukazywał nam problem braku zrozumienia wzajemnego i olbrzymich problemów w komunikacji międzyludzkiej. Powyższy przykład to takie małe ziarenko piasku do tego ogródka...

Przedstawiciel_plebsu

No fakt, ze despotycznie zadzialalam - i tu mi sie troch glupio zrobilo jak mi to uswiadomiles. Mnie niezmiernie irytuje na wszelakich forach - celowe wrzucanie jakis bezsensownych tekstow, uwag majacych na celu sprowokowania idiotycznychwymian zdan - odbiegajacych od clue rozmowy totalnie. Wzielam to co napisales za glupia prowokacja - mylilam sie (?).

sonnentor_filmweb

Tak myliłaś się bo to co napisałem do Bella_Kate nie było żadną prowokacją w stosunku do kogokolwiek. Nigdy tego nie robię. Co najwyżej miało wywołać Jej (Belli) lekki uśmiech. Oczywiście w kontekście trudności w komunikacji i Twojego zdenerwowania i zniecierpliwienia niewinnym w gruncie rzeczy pytaniem. Jak widać Twoja reakcja na mój pierwszy wpis kierowany do Belli była również dosyć ostra. Mógłbym się zirytować i palnąć coś od rzeczy. Ale uwierz - nigdy tego nie robię. Pytałaś po co piszę nie na temat - więc spokojnie odpowiedziałem. Wolę spokojną rozmowę niż pyskówkę. I mimo początkowego nieporozumienia znów miałem rację - bo okazałaś się osobą całkiem do rzeczy.

A Przeżycia i refleksje w trakcie jak i po obejrzeniu filmów Bergmana - mimo najczęściej gorzkiego smaku - są dla mnie dużą przyjemnością. Czego i Tobie życzę. I pozdrawiam.

użytkownik usunięty
sonnentor_filmweb

Ludzie, którzy nie oglądali filmów Bergmana w ogóle nie powinni mieć wstępu na tak poważny portal filmowy.
Skoro tu już jesteś, to obejrzyj Siódmą Pieczęć oraz Gości wieczerzy pańskiej. Kiedy (i jeżeli) coś z nich zrozumiesz możesz wrócić tutaj i porozmawiamy.

mocna wypowiedz ale przynajmniej rzeczowa. pare juz obejrzalam, wymienionych przez Ciebie nie - ale jak obejrze to porozmawiamy,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones