Ingmar Bergman

Ernst Ingmar Bergman

8,6
3 499 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ingmar Bergman

mu do Leone,Kubricka czy Coppoli.
3/10.
za krótki

użytkownik usunięty
Karatos

Bliżej niż Ci się wydaje :)

Karatos

twoja ignorancja dotycząca umiejętności filmowych Bergmana wskazuje na twoje dyletanctwo w sztuce filmowej, poducz się troszkę jeszcze, a potem jeszcze troszke i jeszcze troszke ....i tak za kilka lat może coś ciekawego uda ci się napisać na tym forum

użytkownik usunięty
dolegapit

Niestety, dyletantów u nas w bród! Świadczy o tym nie tylko "błyskotliwa" wypowiedź założyciela wątku, ale
również nieznajomość Tarkowskiego, Dreyera, niestety Bergmana! Całe szczęście, istnieją jeszcze koneserzy
kina, ludzie otwarci, ambitni, chłonący, którzy widzą i wiedzą, kto jaką rolę spełnił w kinie światowym!
Pozdrawiam serdecznie!

hahahaha....nie no rozjebałaś mi wątrobe "koneserzy kina" buhahahaha dobre.poziom języka pisanego na tym forum jest naprawdę imponujący szkoda tylko,że to ma się nijak do polskiej rzeczywistości buhahahah

użytkownik usunięty
Corny

[cyt] "rozjebałaś mi wątrobe"

No widzisz dziecko, zatem to już drugi narząd, obok mózgu, który nadaje Ci się do wymiany!

Ohh... Ty dzieciaku, gowniarzu Ty... ok 30 letnia osoba mowiaca do 17-25
latka ze jest dzieckiem udajac posiadanie nadmiernych zasobow
intelektualnych jest GLUPIE;) Co do Bergmana 7 pieczec nie przypadla mi do
gustu ale obejrze jeszcze jego kilka filmow... przypuszczam ze mi sie cos
spodoba.

Corny

Tak jest! Trzeba tępić jakikolwiek przejaw, kurwa, intelektu, bo intelekt jest, kurwa, wstrętny i odrażający. Po co, kurwa, używać bardziej wyszukanych słów, skoro kurwa prawie wszystkie czynności można, kurwa, opisać stosując wulgaryzmy z pozmienianymi prefiksami i sufiksami, kurwa.

lipinski793

po pierwsze widze ze na sile chcesz byc chamski co Ci nie wychodzi...jesli
mama z tata nauczyli Cie nie uzywac przeklenstw to nie probuj bo to nie
jest smieszne... po drugie pseudo intelektualisci i "koneserzy" filmowi
stanowia tutaj wiekszosc z przykroscia stwierdzam. Albo sie lubi filmy
albo nie.. ten oto mezczyzna nie lubi Pana Bergmana to niech go nie
lubi... Nie musi byc prymitywny zeby nie przepadac za czyims subiektywnym
spojrzeniem na wykreowana historie.

użytkownik usunięty
Karatos

Obejzałem mnustwo filmów Bergmana nie zaryzykuje stwierdzenia ze wszystkie ale naprawde duzo i musze przyznać ze był jedynym na swiecie bezbłednym rezyserem... Jedna z najwiekszych postaci w historii kina i jesli chodzi o wielkość to raczej stoi na tej samej połce co Orson Welles czyli wyzej niz Coppola, Leone i Kubrick

użytkownik usunięty

Może i widziałeś dużo filmów Bergmana ,ale "mnóstwo" i "obejrzałem" to Ty pisać nie umiesz.

Co dziwi... Leone i Coppola są w sumie także świetni. Twórczość Bergmana jest jednak aż tak innego rodzaju, że nie umiem tego porównać.

Karatos

Dajcie spokój! PROWOKACJA!

Karatos

A to mu, że oni sie na nim wzorowali. Coppola przy okazji wywiadu o Kurosawie i jego filmie Kagemusha wspomina, że gdy sie uczył dostrzegał tylko 3 gigantów kina: Felliniego, Kurosawę i Bergmana właśnie. Kubrick podobnie wspominał ów reżysera a co do Leone to nie wiem ale podejrzewam, że nie powiedział by na Bergmana złego słowa.

szczepan600

woody allen tez sie wzorowal na bergmanie i fellinim ale to nic
dziwnego...bo owczesnie byli to najwieksi giganci kina;)

_Pietro

wg. mnie to wciąż są najwięksi giganci kina ;)

daghh

Prawda, prawda :-) ale trzeba dodać, że wielu późniejszych też dało wspaniałe pokazy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones