Ingmar Bergman

Ernst Ingmar Bergman

8,6
3 497 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ingmar Bergman

Witam serdecznie,
nie owijając w bawełnę - w tym roku czeka mnie matura ustna z języka polskiego. Jako, iż po obejrzeniu kilku filmów Bergmana bardzo mocno przypadła mi do gustu jego twórczość, postanowiłem wziąć się za temat o wdzięcznym tytule: "Kwestia istnienia Boga na podstawie filmografii Ingmara Bergmana oraz wybranych dzieł literackich". Z filmów, które obejrzałem, chciałbym się odnieść z pewnością do "Siódmej pieczęci", "Jak w zwierciadle", "Gości wieczerzy pańskiej" oraz sceny kłótni młodych pasażerów w "Tam, gdzie rosną poziomki". W najbliższym czasie wezmę się też za "Milczenie" w którym podobno temat jest rozwinięty w ciekawy sposób.
Zwracam się więc z uprzejmą prośbą do fanów Bergmana, aby pomogli mi w wyborze odpowiednich dzieł literackich prezentujących analogiczne bądź kontrastowe poglądy w stosunku do konkretnych filmów. Do tego ładnie proszę o nakierowanie mnie na inne filmy Mistrza, które również zawierają w sobie "kwestię istnienia Boga".
Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Grotherd

"Fanny i Aleksander" przede wszystkim.
W "Jesiennej Sonacie" są ze 2 zdania o Bogu, ale dość istotne.

Grotherd

Źródło.

Grotherd

Siódma pieczęć

Savio_Dan

Przeczytaj jeszcze raz temat :D

Vayus

Do tego ładnie proszę o nakierowanie mnie na inne filmy Mistrza, które również zawierają w sobie "kwestię istnienia Boga".

Savio_Dan

No właśnie, "(...) INNE filmy Mistrza".
A kilka zdań wstecz "chciałbym się odnieść z pewnością do "Siódmej pieczęci" (...)" :)

Vayus

A no to złapałeś mnie na tym, że nie czytałem tematu. xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones