Ingmar Bergman

Ernst Ingmar Bergman

8,6
3 496 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ingmar Bergman

www.iluminator.webpark.pl

użytkownik usunięty

Nie jestem tu po to aby krytykować filmy, reżyserów lub cały szkielet filmu. Nie lubie też mówić o ambitności kina Bergmanowskiego, i nadmiernie wychwalać. Dla mnie to wielka perfekcja, zarówno obrazowa jak i tematyczna, ale są też tacy którzy bergmana nie lubią- i tacy będą zawsze. Bergmana poznałem już dawno temu, mam ok. 25 filmów, czyli jak dla mnie to mało tego twórcy, cieszę się że tak trudno zdobyć, ale cieszył bym się bardziej aby tv- trochę więcej puściła filmów tegoż twórcy- kanał Europa-Europa, zakończył całe szczęście emisje, ponieważ nie ma sensu powtarzać dokładnie 16 miesięcy tego samo, szkoda że nie umieścili innych odcinków. Przez tyle lat bergmanowskiej projekcji, gdy patrze po raz setny na jego jakikolwiek film, odkrywam poczucie piękna i dogłębnej psychoanalizy- którą zresztą się interesuje- pozdrawiam wszuystkich, którzy wniknęli w mroczny świat Bergmana!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones