Józef Czerniawski

6,8
34 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Józef Czerniawski

Nazwisko polskie, znane i nieznane.
Mogę przytoczyć wielu profesorów o tym nazwisku, kilku poetów, jednego szpiega z Virtuti Militari, autora plakatów, kilku pisarzy, księży, przestępców, nauczycieli, Wilniaków, a nawet jedną rodzinę z Czarnobyla.

Jestem dumny! Okazuje się w numeracji PESEL, tzn. ewidencji numerycznej dostępnej dla każdego, że osób o tym nazwisku jest niewiele bo kilka tysięcy.
Jednak tylu ZNANYCH o tym nazwisko każe mi myśleć, że mam geny wybitne!

beek9

Jeszcze jest poza Romanem Czerniawskim, Jerzym Czerniawskim i Adamem Czerniawskim, znany mi z nazwiska założyciel "Szkiców Legnickich" oraz Towarzystwa Nauk w Legnicy: Eugeniusz Czerniawski.

To nazwisko ma swoje odpowiedniki w litweskim, jydisz, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Wiele Rosjan gardzi polska szlachta ale sama z nich sie wywodzi.
Dużo kozaków polskiego pochodzenia ma też to nazwisko ale więcej jest osób w Wilnie o tym nazwisku. Oczywiście kozacy... To nie Ukraińcy, chociaż Wam się wydaje co innego bo żyjecie ułudą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones