J.R.R. Tolkien

John Ronald Reuel Tolkien

9,6
2 850 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby J.R.R. Tolkien

chętnie bym zobaczył tą ekranizajcę....

użytkownik usunięty
DziurawaMarysia

Ja też. Niestety, Christopher ( syn Tolkiena) nie zgadza sie na dalsze ekranizacje powieści ojca. Chyba, ze zrobi fanom prezent na mikołajki albo na Gwiazdkę i w końcu się zgodzi...

zobaczyć silmarillion też byłoby świetnie

erka15

Tak ale tylko w formie serialu. Zbyt obszerny materiał na film.

Ciekawe czemu się nie zgadza.

DziurawaMarysia

Christopher Tolkien raczej nie pozwoli na ekranizację "Silmarillionu" czy "Dzieci Hurina", bo nie lubi ekranizacji Jacksona, a także wie, ile "Silmarillion" znaczył dla samego Tolkiena, więc wątpię, że za jakąkolwiek sumę sprzeda do niego prawa. Patrząc na to, co Jackson zrobił z "Hobbitem" to tym bardziej się mu nie dziwię, sama liczę, że "Silmarillion" czy inne książki związane z Śródziemiem zostaną zostawione w spokoju. A szczególnie niech nie robią, jeśli kiedykolwiek będą mogli, serialu podobnego do "Gry o Tron" bo to będzie już większy gniot od "Hobbita". Mam tylko nadzieję, że po jego śmierci prawa będą dalej własnością Tolkien Estate i nikt nie dopuści się dalszej profanacji Śródziemia :D

freddiemercury

Zgadzam się z Tobą w 100%.O ile ekranizacja LOTRa jest naprawdę genialna (mimo,że Christopher za nimi nie przepada, to jednak obiektywnie patrząc, to najlepsza ekranizacja jaka mogła się tej powieści zdarzyć), to "trylogia" Hobbita jest zwykłym skokiem na kasę( szczególnie BPA, bo dwie wcześniejsze są nawet ok).Jeśli ekranizacje innych utworów Tolkiena mają być na podobnym poziomie, to niech lepiej pozostaną tylko na papierze.Niestety znając pazerność jegomości z Hollywood i widząc deficyt oryginalnych pomysłów na filmy, ekranizacje utworów Tolkiena to kwestia czasu.Z czasem prawa autorskie się przedawnią.Niestety.

DziurawaMarysia

Mi po prawdzie ciężko to sobie wyobrazić. Chociaż w sumie przed zobaczeniem "Drużyny pierścienia" wątpiłem w to, że ktokolwiek zdoła ukazać niezwykłość książek Tolkiena, więc może...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones