Jadwiga AndrzejewskaI

7,9
2 730 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jadwiga Andrzejewska

Jedna z najlepszych i najbardziej zapadających w pamięci aktorek przedwojennych (ale nie tylko). Świetna , świetna , świetna. Wielu kojarzy ją tylko z roli Jadzi Pietrusińskiej w (Nie)"Zapomnianej melodii" ale przecież ta sama aktorka zagrała również bardzo poważną i bardzo dobrą rolę w "Moi rodzice rozwodzą się" i wiele wiele innych.Definitywnie jedna z moich ulubionych aktorek .

Retman2

TAK! TAK! TAK! niezapomniana i doskonała!

Paulino_82

Doskonała,wybitna aktorka.Jej role zapadają w pamięć,niewazne,komediowe czy dramatyczne.

Retman2

I jako jedna z nielicznych gwiazd kina przedwojennego, grała też po wojnie w filmach.

Myszkin_filmweb

Właśnie! Nie ukrywam, że to jedna z moich ulubionych aktorek

500movies

Moja także. Podczas, gdy inni się kochali w Smosarskiej czy Grossównie, ja się kochałem w Andrzejewskiej :)

kronikarz56

Pamiętam jej znakomitą rolę w Zapomnianej melodii... świetna aktorka

500movies

Oj tak, Jadzia Pietrusińska, zły duch klasy, która grała na stalówce podczas lekcji śpiewu :) Jest po prostu przeurocza w tej roli. Zwłaszcza, jak pod koniec filmu z płaczem przyznaje się profesorowi, że to ona była "złym duchem klasy" i że prosi, aby profesor nie odchodził, bo wszyscy go tu kochają. Ta scena wyciska łzy z oczu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones