Jadwiga Barańska

8,8
4 907 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jadwiga Barańska

Czy tylko mi przypomina ona Meryl Streep? Ten wyraz twarzy, rysy, nos - istna polska Meryl!

aplaczkiewicz

Meryl jest chyba jednak ladniejsza (nie wiem dlaczego, ale Jadwiga Baranska jest dla mnie najbrzydsza polska aktorka, nic w niej strasznego nie ma, ale jednak), ale nikt na swiecie nie umialby tak zalowac: Boguuuumil:):):)

gemka7

O gustach się nie rozmawia ale nie wiem jak można porównywać te dwie kobiety. Pani Jadwiga zawsze była piękną posągową kobietą tak za młodu jak i obecnie natomiast Meryl zawsze wyglądała jak niedożywiona zmora z krzywym nosem. Nie rozumiem dlaczego my Polacy nie potrafimy kochać i szanować swego i zawsze porównujemy swoje szlachetne do amerykańskiej tandety. Niektórzy mówią, że "Noce i Dnie" to polskie "Przeminęło z wiatrem" a ja uważam, że jest wręcz odwrotnie bo powieść "Noce i Dnie" powstała wcześniej od powieści "Przeminęło z wiatrem". Wracając do pani Barańskiej jest to aktorka, która według mnie odegrała jak dotąd najlepszą rolę w polskiej kinematografii.

lalala

Brawo! Zgodą w 100%

aplaczkiewicz

Co za głupoty opowiadasz. Jak można porównywać w ogóle te kobiety. I nie nazywaj ją polska Meryl, bo to straszna pomyłka.

aplaczkiewicz

Ja też nie lubię tego ''nasz/a polska/ie X'', ale mi również się skojarzyła z Meryl w kilku scenach 'Nocy i dni' .

aplaczkiewicz

zgadzam się, ze Jadwiga Barańska jest świetną aktorką i odegrała wspaniałe role (a szczególnie tę w "Noce i dnie") ale i Meryl Streep ma też swoje najlepsze role. Tylko to je łączy według mnie. nic więcej :)

karolyn17

Nie wiem, czy zauważyliście - Mądrusie, ale autorce tematu (zresztą tak, jak i mnie) chodziło tylko o podobieństwo fizyczne, a Wy wyskakujecie z jakimiś porównywaniami a propos autorstwa.
Żenada.

(karolyn17, nie traktuj tego personalnie, po prostu "odpowiadam" na Twoją wypowiedź z przypadku ;D)

dirtyheaven

spoko :D
z resztą zdążyłam się przyzwyczaić, że na większościach komentowanych przeze mnie forum jestem wyzywana od najgorszych i wgl :D

aplaczkiewicz

miałam właśnie założyć taki sam wątek! :D
Brązowooka Meryl!
Moim zdaniem mają te same rysy i są bardzo podobne. ;>

dirtyheaven

+ Serio, nie widzicie podobieństwa? Dla mnie jest ono oczywiste, no ale - co kto woli ;D

http://merlin.pl/Kogo-nasza-milosc-obchodzi_Jadwiga-Baranska,images_big,5,TRCD10 44.jpg
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS7KEBFKlXJ8AdH4pi7OJeizdmo 709L8J3ozYBwjAkcpsuhgz3j

dirtyheaven

Oczywiście, że jest duże podobieństwo między nimi.

aplaczkiewicz

Dokładnie .Polska Meryl Streep . Uroda klasyczna , niesamowity talent .Rola w "Nocach i dniach " oscarowa. gdyby ten film był amerykański i Pani Jadwiga grałaby tam główną rolę to pewnie oscar wylądowałby na jej koncie i to może nie jedyny .

aplaczkiewicz

W sumie czemu nie ;) Chociaż może nie tyle pod względem urody co gry. Obie posągowe, wyniosłe, sposób mówienia, poruszania się itp.

aplaczkiewicz

Meryl Streep jest mydła i przereklamowana. A pani Jadwiga jest nieprawdopodobnie cudowna aktorką gdyby była Amerykanką to byłaby gwiazdą ponad gwiazdami.

Elzbieta1420

Nie histeryzuj, Elżbieto. Ile Ty masz lat, 12? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones