James BrownI

James Joseph Brown

7,9
867 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Brown

Jeśli ktoś lubi tego typu muzykę to polecam utwory wykonawców
George Clinton:

Loopzilla
George Clinton & Parliament Funkadelic - She's A Bad Mama Jama

James Brown:

Sex Machine
Play That Funky Music White Boy
Papas Got A Brand New Bag
I Feel good (to jego!)
Living in America
I'm a soul man (choć to bardziej soul)

Inne:
Johnny Harris - Odyssey (to ten utwór, co w GTA San Andreas leciał przy zawodach lowriderów)
Funky Town
Cameo - Candy
Dazz Band - Let It Whip
Isley Brothers - Between The Sheets (genialne!)
Kool & The Gang - Summer Madness
Kool and the Gang - Hollywood Swinging
War - Low Rider (znane i świetne)
Zapp & Roger Troutman - I Can Make You Dance
The Fatback Band - Yum Yum (Gimme Some)
Ohio Players - Love Rollercoaster

Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Bruce_Lee

FUNKYYYYYY
Ja dodam jeszcze:

James Brown:
cały jego album: "20 All Time Greatest Hits" [1991]

Brothers Johnson:
Get The Funk Out Of Ma Face
Stomp

Funk, Groove i Soul:

The Chakachas - Jungle Fever
Maceo and the macks- Cross the tracks (we_better_go_back)
Harlem underground band- Smokin cheeba cheeba

Inne:
KC and the Sunshine Band - Boogie Shoes
The Commodores - Machine Gun [z soundtracku Boogie Nights]
Prince - Musicology

pozdrawiam, funk ON!

Witam serdecznie!
Widzę, że nawet w dzisiejszych, zdominowanych (niestety) przez muzykę techno [:(] czasach są również osoby, które słuchają starych, dobrych utworów z gatunków soul, funk, pop...
Polecam Ci również, jeśli chodzi o funk, George'a Clintona - dziwak, muzykę też ma dziwną, ale jest uznany za jednego z najlepszych funkowców...
Poza tym ostatnio 'uwielbiłem' (mówię teraz o soulu) muzykę Curtisa Mayfield'a (a zwłaszcza jego genialny kawałek 'Superfly' - szczerze polecam!) i genialnego, acz niezyjącego niestety, Barry'ego White'a.
Pozdrawiam!

Bruce_Lee

To ja dodam jeszce od siebie legendarnego Marvina Gaye'a. Funky, soul, rythm and blues, spiewa wzystko.

young_William

No, słuchałem trochę piosenek Marvina i stwierdzam, że facet bardzo mi się spodobał. Wprawdzie śpiewa bardziej soul, niż funk.
Bardzo przypadły mi do gustu jego utwory "Ain't No Mountain High Enough" (można się dopatrzyć elementy disco!), oraz 'I Want You'. Poza tym, zaśpiewał bardzo znany utwór 'Stand By Me'.
Czekam na dalsze 'propozycje'! Jestem koneserem starej muzyki.
Od siebie dodam, jeśli chodzi o soul, Sam'a Cooke'a i Otisa Redding'a ( i jego utwór 'Sittin' on the dock of the bay'), oraz oczywiście Issaca Hayes (świetny motyw z Shafta).
Pozdrawiam!

Bruce_Lee

Ja też bardzo lubie ten gatunek :) I moge ci polecić pare utworów ale nie jestem pewien czy słyszałeś je, ale zamieszcze :):

Dazz Band - Brick (Disco Jazz)
Edwin Starr - Contact (12'' version) (po prostu wyje...y kawałek:))
Destination - Move On Up (jeśli słyszałeś Kanye West'a - Touch the sky to poznasz :)
The Miracles - Love Machine
Earth, Wind & Fire - Let's Groove
Earth, Wind & Fire - Boogie Nights
Earth, Wind & Fire - Boogie wonderland
Rick James - Superfreak
The Tramps - Disco Inferno (Burn Baby Burn)
Boney M - Daddy Cool
Chic - Le Freak
Morris Day And The Time - Jungle Love


A z James'a to bardzo podobaja mi sie kawalki "Get Up Offa That Thing" i "Night Train" :)

To może tyle narazie bo można wymieniać i wymieniać a te które podałeś to niektóre juz sciaglem bo reszte znam :)
Pozdrawiam :)

Veit

Witamy, witamy kolejnego fana :)
Dzięki za utwory, już ściągam, część znam (Let's Groove, Disco Inferno i Superfreak są wypasione!!!), a ja za ten czas polecam kilka innych odsłuchanych ostatnimi czasy:

Issac Hayes - Shaft Theme
Isaac Hayes - Disco Connection
George MCcrae - Rock Your Baby
Bar-kays - Son Of Shaft
Al Green - Let's Stay Together
James Brown - Super Bad
James Brown- Make it Funky
Curtis Mayfield - Move On Up
Rufus Thomas - Do the Funky Chicken

To naprawdę niewielka część. A z Boney M polecam jeszcze:
Rasputin
Rivers Of Babylon
Sunny

Miłego słuchania :) Jakbyś miał jeszcze jakieś propozycje - pisz bez wahania!
A jak lubisz filmy w klimatach soulu i funk'u to sięgnij po Blaxploitation - Czarne kino lat 70. Czołowym jego przedstawicielem jest 'Shaft' - puszczają go na TCM.
Pozdrawiam

Bruce_Lee

Też właśnie sciągnałem te piosenki których nie miałem i są całkiem niezłe :) A ja żeby nie pisać co chwilka jakieś tytuły to podam ci stronki. Na jednej masz cały soundtrack z filmu "Club 54" i gorąco polecam praktycznie sam Funk, są nazwy piosenek to po prostu sobie ściągniesz tak samo jak z druga stronką to samo:)

http://www.amazon.com/54-2-Various-Artists/dp/B000009OBV/sr=8-1/qid=1165269587/r ef=sr_1_1/105-6102141-1770062?ie=UTF8&s=music

Druga stronka na której zobaczysz kompilacje z lat 70 wsumie sama śmietanka :)

http://www.osloskop.net/r/11208.html

A dziś jeszcze znalazłem takie kawałki jak:

The Gap Band - You Dropped A Bomb On Me
George Clinton - Loopzilla
Ronnie Hudson - West Coast Poplock ( A na tym kawałku na bank wzorował się 2Pac w piosence California:) )
Lakeside - Fantastic Voyage
Maze - Twilight
Zapp - I Can Make You Dance
MFSB - Love Is The Message
Ohio Players - Funky Worm
Johnny Harris - Odyssey
Roy Ayers - Running Away
Randy Crawford - Street Life

Może jeszcze te kawałki ale możliwe że to nie Funk lecz w tych klimatach :)
Bobby Womack - Across 110th Street
Brother Johnson - Strawberry Letter

Qrde jak znów coś mi przyjdzie do głowy to na pewno dam znać :)
Pozdrawiam :)

Veit

Qrcze trzy razy powtórzyłem twoje tytuły:) Ah te dziury w głowie :)

Veit

Thx :)
Sporo z tych utworów znam, bo były w soundtracku GTA: San Andreas (a dokładniej: Radio Bounce FM, moje ulubione :D).
Znam jeszcze duuużo innych, przy okazji podam...
Pozdro

Bruce_Lee

woow cieszę się że są ludzie słuchający dobrą starą muzę. dla wszystkich co lubią klimaty starego dobrego soulu itp. polecam radio internetowe na stronie http://www.soulfulclassics.com/ nadającego z NY. to była muzyka nie to co dziś... a propo cały rap i hiphop opiera się na samplach z tej muzy co czyni ją nieśmiertelną bo kiedyś będą sięgać pewnie inni.peace

użytkownik usunięty
lechu1017

nie przesadzaj dzisiaj nie jest też źle, wystarczy wymienić Erykhe Badu ;] jej soul jest świetny, w końcu to królowa soulu.
Stawiam ją na równo z Arethą Franklin.
Dzięki za link do radia :)
soul rulez

notak masz rację są nowi twórcy robiący dobrą muzę tak jak Erykah Badu, do tego można dołożyc Jill Scott, Goapelle a niedawno odkryłem Adriane Evans całkiem spoko.

lechu1017

sorry, nie czytałem wszystkich wypowiedzi, ale oprocz Jamesa Browna szczegolnie polecam muzyke Goerga Clintona i jego zespolow Funkadelic i Parliament (ostatnio szukalem ich w polskich sklepach muzycznych ale nic nie znalazlem, za to kupilem jego solowy album - tez swietny).

budzay

Odkopujemy!

Kawałki, które są moją absolutna czolówką:

James Brown - Give it up turn it loose
Jimmy Castor Bunch - It's Just Begun
Jimmy Castor Bunch - Troglodyte (Cave Man)
Frankie Valli & The Four Seasons - Beggin' [wersja Pilooski Edit tez może być]
Bad Medicine - Trespasser

i dwa nowsze wydania:
Madcon - I'm Beggin
Mr Scruff - Get A Move On

Naprawdę polecam dodać do swojej kolekcji.

yunazz

Ano dzięki wam wszystkim :D:D
właśnie rozpoczynam przygodę z muzyką funk;D
przyznam szczerze, że znałam tylko James'a Browna, ale w tym temacie widzę sporo namiarów na niezłe kawałki, dzięki:D

pzdr.

Tarantinka19

obczajcie The Funky 16 Corners, z wytwórni macirzystej Madliba, czyli Stones Throw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones