Jan Nowicki

8,1
18 297 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Nowicki

w których był doskonały, bo to bardzo dobry aktor, a rola Szu to wiadomo - majstersztyk

arek_krotoszyn

To prawda trzeba patrzec na calosc byl naprawde dobry

sola255

nie rozumiem dlaczego negatywne komentarze Nowicki jest dobrym aktorem ma kilka swietnych produkcji

dominas_filmweb

Uwazam ze jako aktor byl dobry , stworzył swietne kreacje

dominas_filmweb

Dokładnie, niestety zawsze znajdą się "znawcy"...

dominas_filmweb

Dobrym aktorem z pewnością, ale jest to typowy aktor teatralny. Jego gra - pełna przerysowań, akcentów i gwałtownych modulacji głosem - choć idealna na scenie, w filmie się nie sprawdza. Do filmu to nie pasuje i stąd zapewne takie oceny widzów.

Sony_West

Sorry, ale pokaż mi chociaż jedno takie przerysowanie choćby w Wielkim Szu... czy w Dzieci czy ryby...:)

sola255

Oczywiście, ale wiesz jak to z hejterami...

arek_krotoszyn

Ostatnio oglądałam Teatry Telewizji z Nowickim w roli głównej m.in: "Pogarda", "Equuis" - zagrał wyśmienicie, ogląda się jednym tchem.

czubajka_filmweb

Ogldałem! Pierwsza klasa! Pozdrawiam!

czubajka_filmweb

*Equus. Oj, poszedlbym na Pogarde z nim

arek_krotoszyn

W pełni popieram!

Breganto

Dzienx!

arek_krotoszyn

Łomnicki to MEGA bufon któremu się wydaje że wszystko wie najlepiej .

maciekb80

A co ma do tego śp. Łomnicki?

GarvinSitho

SORY !!!!!!! Mialem na mysli bufona Nowickiego . Łomnickiemu niechaj ziemia lekką bedzie .

maciekb80

Jeszcze Łomnickiemu się oberwało...

Sony_West

Dużo ma za uszami, szczególnie zdrady, gździł sie jak maszyna, do tego chlał ile wlezie, całe życie poza domem, rodzina na drugim planie.

maciekb80

Myślę, że on raczej ma dystans do świata i na koniec życia nie gryzie się w język tylko mówi wprost co myśli. A niestety co do np celebrytów często ma rację

arek_krotoszyn

Gral w klasyce . Ale czy grak w niej dobrze ? NIE .

maciekb80

No ja go lubię na ekranie. Prywatnie nie znam

arek_krotoszyn

Niestety nic już nie zagra... przykre

kipiwoda

Szkoda gadać, wykrusza się stara gwardia ...

arek_krotoszyn

Top 10 polskich aktorów. Zagrał świetnie w "Spirali". Ta rola zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Tak zagrać człowieka chorego to naprawdę poziom najwyższy. Poza tym "Magnat", "Wielki Szu", "Sztos" "Sanatorium pod klepsydrą" i wiele mniejszych ról.

Gibon_Szybkoreki

Tak jest! Nic dodać, nic ująć

arek_krotoszyn

Już jako dziecko byłem zażenowany patrząc na tego faceta. Wtedy jednak nie rozumiałem dlaczego tak jest.

homo_sapiens

Może aktorem teatralnym był dobrym, ale filmów z nim zwyczajnie nie znam. Znam go jedynie z roli w "Magnacie" i "Przygodach pana Michała". Role przeciętne. Innych filmów raczej nie znam gdyż nie była to dla mnie klasyka. Z zachowania sprawiał wrażenie osoby niezbyt sympatycznej.

kaleenee

Naprawdę nie oglądałeś Wielkiego Szu? To polecam, w Dyrektorach też był super, dla mnie po prostu przyciągał uwagę na ekranie

arek_krotoszyn

Nie oglądałem. Nigdy nie natknąłem się na ten film w TV, a sam niezbyt przepadam z polskimi filmami z lat osiemdziesiątych.

arek_krotoszyn

myślę, że patrząc na mordercę zapominasz, że jako niemowlę był pocieszny. TYLKO CO MA PIERNIK DO WIATRAKA. Nowicki jak większość PRLowskiego dziadostwa nie znał granicy przyzwoitości wyznaczającej moment zniknięcia z przestrzeni publicznej. Na szczęście już nie zniszczy swoją obecnością żadnego filmu. Jeszcze Janda, Olbrychski i ok. 20 innych nadwornych artystów komunizmu i nie będzie podstaw żeby przypuszczać, że chałtura na ekranie jest obiecująca przez wzgląd na aktorskie obsady przeszłych dekad polskiej kinematografii.