Janusz Nasfeter

Janusz Lucjan Nasfeter

7,5
220 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Janusz Nasfeter

Dla mnie Janusz Nasfeter był takim polskim Johnem Hughesem. Tak jak Amerykanin potrafił tworzyć świetne filmy o młodzieży, tak nasz rodak jak nikt ukazywał psychikę i problemy wieku dziecięcego. Obaj byli wielcy, a ich filmy są aktualne nawet dziś.

Pawuloniasty

Nie do konca sie zgodze, Nasfeter prezentuje dziecinstwo w innym tonie niz Hughes. Filmy Hughesa ukazują je w tonie pełnym sentymentalizmu i lekkości, imo wracając do jego filmów pojawia się tęskota i sentyment do czaśów własnej młodości. U Nasfetera z tego co widziałem dziecinstwo niejednokrotnie wiąże się z jego ciemną stroną, trudnościami z dostosowaniem sie do srodowiska, w które wkracza się niejednokrotnie pierwszy raz itd, często ukazuje problemy dziecinstwa, które niezaspokojone warunkują np dorosłe życie... No może jak obejrze więcej filmów Nasfetera, to odkryje coś nowego - jak narazie trzy filmy utwierdziły mnie w tym przekonaniu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones