Janusz Radek

Janusz Dariusz Radek

10
5 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Janusz Radek

Denerwuje mnie pewne zjawisko.Otóż dużo ludzi nie traktuje pana Radka poważnie.Dla wielu jest on jakimś ,,odświerzaczem''słynnych tekstów dawnych wokalistów,a już nie daj Boże, jak śpiewa coś z Demarczyk:-P Zaraz są komentarze, że przecież jej nie dorówna itd. A moim zdaniem, jego wykonanie ,,Wierszy wojennych''bije na głowę to Demarczyk.Nie od strony technicznej, bo na tym to się nie znam.Jak dla mnie ona była w tej piosence męcząca i niepotrzebnie brała się za utwory napisane przez mężczyznę, bo je po prostu ,,ukobieciła''.Pan Radek zaś oddał tu właściwe emocje młodego poety,a komentarze co do niezwykłej ,,gry''pani Demarczyk to według mnie czysta nadinterpretacja.Nie podoba mi się to, że pan Janusz traktowany jest jako jakiś jej naśladowca,czy jak już powiedziałam ,,odświerzacz''.To indywidualny artysta, którego nie potrzeba do nikogo przyrównywać.

Ekranizacja

Ewa Demarczyk śpiewała z punktu widzenia kobiety, Janusz Radek w recitalu Serwus Madonna, na którym znalazły się piosenki niegdyś wykonywane przez panią Demarczyk zaśpiewał z perspektywy mężczyzny nie wyzbywając tych piosenek delikatności. Przepiękne wykonanie Groszków i róż, czy też Tomaszowa. To jak publika reaguje na Janusza Radka, jest najlepszą recenzją nie to że jedna czy druga, osoba nie słysząc tego wykonania określa go mianem ''odświeżacza'' czy też wykonawcę kowerów.

Ekranizacja

Oj,przepraszam za karygodny błąd ortograficzny. Pisałam pod wpływem emocji.

Ekranizacja

A ja nie czepiłam się błędu, tylko chciałam dać nacisk na słowo odświeżacz.

Sabcia

Nie,nie,ja wiem:-) tylko, że dzięki naciskowi skapnęłam się,że się pomyliłam:-)

Ekranizacja

Boli mnie klimat porównań interpretacji pani Ewy Demarczyk a Janusza Radka. Różni ich nie tylko płeć, ale także wykształcenie, przypominam Ci, że pani Ewa skończyła PWST, jest z wykształcenia aktorką, myślę, że twiedzenie, że była w tym utworze "męcząca" jest dość żałosne, patrząc na to jak bardzo ten utwór wpisał się w historię polskiej interpretacji, a wpisał się póki co, o wiel bardziej niż interpretacje Janusza Radka (mimo całego Jego geniuszu).

forever

Takie miałam odczucie słuchając tego wykonania. Chyba mi wolno je nazwać?
Poza tym cóż...nic dziwnego, że się wpisało skoro było pierwsze.

forever

A ja myślę, że twierdzenie "męcząca" jest jak najbardziej na miejscu jeżeli chodzi o prywatne odczucia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones