Jeremy Irons

Jeremy John Irons

8,1
40 558 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jeremy Irons

nie wiem czy słyszeliście jak śpiewa w Królu Lwie, ale jak wpiszecie w Youtube "Lion King
Be Prepared" to wam wyskoczy. powiem szczerze, że idealny głos jak na Skazę, idealnie
został dobrany do dubbingu :)

asia0123

Podpisuję się rękami i nogami, zwłaszcza że to przy okazji moja ulubiona bajka ;) Po usłyszeniu go jako Skazy w pełni doceniłam jego cudny głos...

użytkownik usunięty
varda_t9506

Zwłaszcza że to nie on zaśpiewał "Be prepared".

nie śpiewał całego utworu, ale jego większą część...

użytkownik usunięty
asia0123

Pewnie dostanę za to baty, ale uważam, że Marek Barbasiewicz sprawił się jako Skaza o wiele lepiej. Z wersji oryginalnej zapamiętałem tylko niezwykłą barwę głosu Ironsa, z polskiej przede wszystkim tę ironię i zło w jego głosie.

użytkownik usunięty

prawdziwe zło w głosie jest u "niemieckiego" Skazy.. ale tam zaś piosenka jest gorsza.

Bo dubbing polski dubbing w filmach animowanych nie ma sobie równych ;) I mówię to absolutnie bez przekąsu. Oprócz "Króla Lwa" oczywiście mistrzowski "Shrek", wszystkie disneyowskie bajki itd.

varda_t9506

Podobno na całym świecie doceniają nasz dubbing (jeśli chodzi o bajki) a zwłaszcza piosenki Disneya :)

asia0123

Po polsku to ma tytuł 'Przyjdzie czas'. Przesłuchałam - i powiem szczerze, że wolę wersję anglojęzyczną. Te dziwne tryle w tle polskiej wersji... sprawiają wrażenie lekkiego naginania polskich sylab do oryginału. Nie to, żebym generalnie pluła na polskie wersje, bo 'Hellfire' z 'Dzwonnika z Notre Dame' na przykład bardzo lubię po polsku ('Z dna piekieł').
Ale tutaj coś mi zgrzyta... wchodzi w Warsa i Kiepurę.

TangoAndWaltz

W wersji niemieckiej Skaza dobry, ale hieny takie sobie. Poza tym jest jeszcze kwestia pewnych aluzji historycznych w tej scenie.... które wersja niemiecka z pewnością przez sam język wyostrza.

TangoAndWaltz

No ale nie da się ukryć, że nasi Timon i Pumba, czy Shrek i Osioł są nie do przebicia ;) No i wolę nasze 'Miłość rośnie wokół nas', niż to z angielskiej wersji bajki (czyli nie chodzi mi tu o wersję Eltona Johna) - i mówię tu o wykonaniu, nie o tekście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones