Jerzy Stuhr

Jerzy Oskar Stuhr

8,4
35 519 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Stuhr

Dlaczego miernoty, które nie zrobiły ŻADNEJ kariery za granicą. Miernoty, które NIE ISTNIEJĄ w kinie światowym. Miernoty, których nazwiska, poza Polską, na świecie nie mówią nikomu kompletnie NIC i których nie zna ich kompletnie NIKT. Słowem - którzy na świecie nie znaczą kompletnie NIC... są w Polsce uważani za niewiadomo co?
Bo są aktorami?
Są miernotami na miarę standardów słabego, podrzędnego, mało znanego, lokalnego (polskiego) kina, w którym grają.
Gdyby byli tacy dobrzy to byliby znani nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Tak więc drodzy forumowicze, sorki ale wszystkie te wasze peany na cześć wielkiego Stuhra, Olbrychskiego i reszty tałatajstwa, zachwyty nad ich aktorstwem "bo są znani" są zwyczajnie komiczne. ;)

Wystarczy logicznie pomyśleć co właściwie ten Stuhr osiągnął poza Polską (krajem, w którym ze względu na swoje pochodzenie miał karyerę pod nos podstawioną) a wyjdzie nam smutne zero.

Ten facet to taka Dżoana Krupa - popłuczyny po Ameryce. Pusta lala, których w USA na pęczki i na którą tam nikt nawet uwagi nie zwrócił poza kilkoma milionerami, którzy potrzebowali towaru na swój jacht, w polskiej TV robi karierę wielkiej celebrytki ... smutne. Ale to kolejny z wielu przykładów jak niskim poziomem zadowolić można polskiego widza.
A Stuhr? Jak Dżoana... nie mając żadnego prawdziwego wyboru... zadowalamy się popłuczynami, bo polska potrzeba bycia zauważonym i docenionym jest tak wielka, że złapiemy się byle gnem.

Problem w tym, że adorując takie popłuczyny, pozwalamy im wyznaczać poziom, którym potem inni podążają, co zamyka nas w błednym kole kolejnych pokoleń miernot w miernym, lokalnym kinie wzajemnej adoracji.

Logan_123

XD bo popularność jest odzwierciedleniem czegokolwiek, a „zachód” celem do którego należy mierzyć

Logan_123

Wybitni polscy aktorzy nie robia karier za granica. Aczkolwiek tu i tam graja. I bardzo dobrze. Kazdy kraj ma swoich aktorow wybitnych. Jerzy Stuhr jest wybitnym aktorem polskim. I tego nie zmienisz. Chocbys nie wiem, jakie tu komentarze wypisywal. Wszyscy to wiedza, jak jest dobry, a ty... No coz... Jestes miernym czlowieczyna, zawistnym. Ataki rozpoczely sie na aktorow po tym, jak smieli z krytykowac rzady obecnej wladzy. Ja tez krytykuje, choc polityka mnie dotad nie obchodzila, ale obok takiego czegos nie mozna przejsc obojetnie. Tyle klamstwa, manipulacji, nienawisci, propagandy nie slyszalam do tej pory. Wiadomosci na tvp1 to manipulacja i szczucie przeciwko wszystkim nie popierajacym PiS. To nie sa wiadomosci, tylko szczucie na wszystkich. Jak w Korei pn, Rosji, tylko mysle, ze jeszcze bardziej. Nie ogladam od kilku lat, bo na te niesprawiedliwosc , klamstwa nie da sie patrzec. Jak w tych czasach moze istniec taka partia, ktora chce odebrac wolnosc slowa, religii i innych upodoban. Dlaczego nie pozwala ludziom zyc po swojemu?

Milka_1910

Ciekawa miara talentu... nie robią kariery za granicą, bo są za dobrzy "Wybitni polscy aktorzy nie robia karier za granica. Aczkolwiek tu i tam graja" .... tu i tam śmieci wyniosą tu i tam kibelek wyczyszczą, tu i tam epizod w jakimś Hollywoodzkim filmie zagrają. Zostanie to oczywiście podchwycone i rozdmuchane przez polskie żurnale. Potem wróci jeden z drugim z podkulonym ogonem, bo ten mierny epizod to było wszystko, co mógł osiągnąć w szerokim świecie, a w Polsce wciąż jest gwiazdą wielkiego formatu :D .... cóż jaki kraj, takie gwiazdy.

Nie no wiem to niesprawiedliwe. Jestem miernym i zawistnym człowieczyną. :) Masz całkowitą rację. Twoja wersja na wierzchu.
Wszak nasze aktorzyny są tak wielkie, wspaniałe i utalentowane, że nie startują do kina światowego z dobroci serca i czystej litości (wszak mogliby tak wysoko poziom owego kina podnieść, że zarówno tamtejsi reżyserzy jak i aktorzy niewątpliwie popadliby w depresję i zakończyli swoje marne kariery ustępując wybitnym polskim gwiazdorom. Zamiast tego wszelkiej maści Sztury, Olbryskie i inne tałatajstwa rozwijają się i udzielają w najwspanialszym i najwybitniejszym kinie - polskim kinie. Tylko po to by taka polska Milka z wiochy zabitej dechami mogła się zachwycać ich geniuszem, pffff xD

btw. Z tym PiSem, TVP, władzą, Rosją, Koreą, ufoludkami z Marsa oraz rycerzami Jedi czy w co ty tam wierzysz, to naprawdę trochę popłynęłaś :)
Stuknij się w makówę panienko, tylko tak konkretnie. Stuhr to miernota jak praktycznie wszystkie polskie aktorzyny i nie mieszaj do tego polityki (a skoro już musisz wszędzie na rać polityczną kupą to ci powiem, że Stuhr zrobił karierę za komuny i po znajomościach. Nie wiadomo ilu aktorów bardziej utalentowanych od niego kariery nie zrobiło tylko dlatego, że żydami nie byli i do partii nie należeli)

Logan_123

Nie wiem czy wiesz, ale taki amerykański reżyser Martin Scorsese,zorganizował Masterpieces of Polish Cinema, pokazując polskie filmy takich reżyserów jak np. Kieślowski,Wajda,Zanussi,Has, Kawalerowicz,Konwicki i uznał je za arcydzieła. Może jeszcze powiesz mi że tacy aktorzy jak Seweryn,Pszoniak,Gajos,
Łomnicki,Pieczka,Wilhelmi,Cybulski,Hańcza czy Karewicz to były miernoty? Co do Twoich argumentów na "nierobienie" kariery za granicą, to przecież ww. przez Ciebie Olbrychski, zagrał w "Salt" obok Angeliny Jolie jedną z głównych ról. Po co mieli startować do kina światowego, skoro w Polsce w tamtych latach było wielu utalentowanych reżyserów i powstało dużo doskonałych filmów.Poza tym Amerykanie mają swoich De Niro,Pacino,Brando i innych świetnych, więc może i Polacy niech też mają swoich wielkich? A akurat Stuhry i Olbrychskie, grali w filmach Wajdy, Hoffmana czy Kieślowskiego, których Scoresese uznał za wybitnych. Widzę że jesteś jednym z tych malkontentów, co to narzekają, jakie to polskie kino do dupy i w ogólne a pewnie nie słyszałeś nawet o połowie tych nazwisk, które wymieniłem, a którzy Żydami nie byli i karierę zrobili. Popłynąłeś chłopcze akurat,z tymi znajomościami, bo polski Żyd zrobił karierę w Twoim Holyshittcie.W Polsce zrobił tylko jeden głośny film z Niemczykiem, ale dla Ciebie to pewnie abstrakcja mądralo i nawet za 50 lat nie będziesz w stanie wymyślić o kogo mi chodzi cwaniaczku. Nie pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones