Jerzy Stuhr

Jerzy Oskar Stuhr

8,4
35 450 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jerzy Stuhr

Nie wiem skąd się bierze opinia ,że Jerzy Stuhr jest wybitnym czy bardzo dobrym aktorem. Moim zdaniem a nie chwaląc się widziałem pana Stuhra na żywo i w wielu spektaklach ponieważ z zawodu jestem teatrologiem i miałem nijako obowiązek go oglądać nie należy on on do wielkich aktorów. Stuhr gra manierą ,zawsze taką samą mimiką i gestem. Tadeusz Łomnicki w 1990 roku powiedział o Stuhrze w Przekroju w artykule "wystaw ocenę arytyście" : " Jerzy Stuhr jest aktorem chałturnikiem i w moich oczach przekreśla go jako aktora teatralnego -jego brak charakteru aktorskiego".
Uznał także ,że dziwi go jego kariera ponieważ on bo nigdy nie zatrudnił do ról. To ,że Pan Jerzy Stuhr zachorował nie powoduje ,że stał się wielkim aktorem -warto i proponuję aby na spokojnie zobaczyć jego role dramatyczne a nie komediowe i samemu się dojdzie do tego wniosku. W komedii nie śmieszyła jego gra tylko ON SAM!!
Są aktorzy Gajos, Łomnicki, Fronczewski, Pokora i komedianci jak Stuhr, Pazura czy Machalica. Sam Łomnicki z Zapasiewiczem uznali Seweryna,Fronczewskiego i Pszoniaka najwybitniejszymi aktorami po 1960 r.
CHOROBA NIE POWODUJE ,ŹE KTOŚ STAŁ SIE LEPSZYM AKTOREM a ocenianie go pod wpływem choroby, roli w Seksmisji albo głosu osła w bajce jest bez sensu, Stuhr gra źle.
Życzę zdrowia Panie Jerzy.

grzegorz_

*wyciągam popcorn i czekam*

grzegorz_

Masz prawo wyrażać własną opinie, ale ja mam prawo się z nią nie zgodzić. Był najlepszym aktorem Krzysztofa Kieślowskiego - a on ma zaszczytne 1 miejsce na filmwebie jako reżyser.,

Polacam "Amator", "Wodzirej", "Spokój", "Dekalog X", "Trzy kolory - biały", ",O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji", "Boharet Roku", "Obywatel Piszczyk", "Persona non grata', "Na wylot"

Moim zdaniem jest najlepszym obok Gajosa polskim żyjącym aktorem, dobrze wybiera role, zarówno powazne komediowe i dubbingowe. Unika telenowel i reklamówek. Cięzko znaleśc gniota w jego filmografii.

Ale to zaszczytne 14 miejsce ma chyba faktycznie za Osła i chorobę. Niż za filmy, które wymieniłam. Sprawdził się też jako reżyser, no i także w filmach Włoskich, które niestety nie są dostępne w Polsce.
Co do teatru na scenie go nie widziałam, ale w teatrze TV się sprawdza.

catrine1

Rozumiem z tym jednak ,że nie napisałem nic na temat Kieślowskiego -tylko Stuhra.
Co do Janusza Gajosa owszem -bardzo dobry aktor ale w reklamówkach grał
/ reklama kawy ,banku i sieci market/ -nie traktuje udziału w reklamie za dyskomfort dla zawodu aktora a głosu za bardzo nie użyczał. Stuhr również grał w reklamach:).

Nie zmieniłem zdania co do jego aktorstwa ale OK:).

grzegorz_

Ale ja te filmy nie wymieniłam ze względu na Kieslowskiego tylko ze wzgledu na Stuhra, w każdym z nich gra imponująco. (:
Gajos owszem grał w kilku reklamach, ale Stuhra nie pamiętam z reklamy - może jakiejś radiowej.
Może kiedyś zmienisz zdanie. (: Pozdrawiam

catrine1

Jerzy Stuhr grał razem z synem w reklamie banku chyba reifeiisen bank..:).
Oto linki :
http://www.youtube.com/watch?v=RuEBF55Gl48
http://www.youtube.com/watch?v=obLb4kvWSwY
http://www.youtube.com/watch?v=ip4AjnciHB8

To nie o to chodzi ,że go nie lubię bo np. nie wyobrażam sobie nikogo innego w Seksmisji czy Wodzireju ale uważam ,że choroba nie powinna mieć wpływu na to jak oceniamy danego artystę bo przez to ,że zachorował talentu mu nie przybyło/zaznaczam ,że bardzo mu współczuję/. Widziałem go w Teatrze Starym w Krakowie na żywo - nie był wtedy chory /było to końcem lat 90/ , mylił się co chwila i było widać jak Krzysztof Globisz i Anna Polony jemu partnerujący byli z tego faktu niezadowoleni ,miałem wrażenie nawet ,że nie nauczył się tekstu. Porównując Stuhra do Gajosa czy Fronczewskiego uważam ,że na scenie teatru Stuhr im nie dorówna ponieważ widząc tych dwóch aktorów na scenie po prostu mną wstrząsnęło... . Bardzo cenię że lubisz Stuhra!!! bo na tle dzisiejszych aktorów to jest mistrzunio:)

grzegorz_

Dzięki za linki nie uwierzyła bym gdybym nie zobaczyła. Rzadko oglądam TV, wole internet.

Choroba czy śmierć to jest kwestia szumu i przypomnienia, pod jej wpływem użytkownik wchodzi na strone i ocenia przeważnie pozytywnie. Wydaje mi się, że to jest ludzki i normalny odruch. I zawsze tak będze, że śmierć lub choroba nagłośniona przez media będzie miała na to wpływ.

Są przypadki, że ktoś wystawia pod wpływem choroby lub śmierci, negatywa. Tak było np po śmierci Leslie Nielsena. Po śmierci jego ocena znacznie spadła.

Wydaje mi się, że Stuhr ma tą wysoką ocene, ze względu na rużnorakość swych ról. Dzieci głosują na niego za osla, starsi za Machulskiego, a Koneserzy za Kieślowskiego. Podoba mi się u niego to, że sięgając po film z nim wiem, że będzie conajmniej dobry. To samo mogę powiedzieć o Gajosie.

Fronczewskiego cenie i wysoko oceniam, ale ma dużo gniotów w filmografii (głównie seriali). Przez co troszkę traci w mych oczach.

grzegorz_

Pierdu, pierdu i co z tego że grał w reklamach. Jakbyś przez 40 lat grał za mizerną pensyjke radiokomitetu to też na stare lata próbował byś to sobie w jakiś sposób odbić. Sophia Loren, Antonio Banderas, Monica Belucci i wiele wiele innych gwiazd nie takich jak Gajos czy Stuhr grywa w reklamach i też powiesz o nich że to mierni aktorzy? Zależy jeszcze co się reklamuje. Jabym zobaczył w/w aktorów w reklamie papieru toaletowego czy tabletek na hemoroidy to dałbym im czerwoną kartkę ale reklamując banki czy kawę w żaden sposób mi nie ujmują.

Ps. A tak na marginesie. Kto jest dla ciebie dobrym polskim aktorek. Rafał Mroczek? Marcin Mroczek? A może inna Cichopek?

użytkownik usunięty
grzegorz_

Zgadzam się z Panem. Szanowny Pan Stuhr gra we wszystkich filmach podobnie i nadaje się tak naprawdę tylko do ról niezbyt zorganizowanego, acz poczciwego Pana Mietka z klatki obok. Syn przewyższa go talentem, choć nie jest to aktor lotów najwyższych. Pozdrawiam serdecznie.

grzegorz_

Widać mało o nim wiesz. "Wywindowany przez chorobę i Osła ze Shreka". Ty wiesz że "wybitnym aktorem" nazywany był na długo przed Shrekiem? On ZAWSZE był docinany jako artysta!

andrzej_goscicki

O nim nie wiem -on mnie jako osoba nie interesuje, jedynie jako aktor. Nie pamiętam szczerze mówiąc ,ze był nazywany przez chorobą "wybitnym aktorem" , uznanym ,znakomitym owszem ale wybitny się pojawiło później. Nie chodzi mi o sprzeczanie się bo rozumiem ,że może się on podobać innym osobom , chciałbym jedynie aby spojrzeć na Stuhra z perspektywy aktorstwa a nie z punktu widzenia choroby, na moje rozeznanie on też tak woli ... ale tutaj zgaduję.

grzegorz_

Dla niego to walka o życie, a nie uznanie. Wątpię by cieszył się postrzeganiem go jako fajnego człowieka, przez chorobę ;).

Stuhr nie jest tylko aktorem. Jest też reżyserem. Jak napisałem: artystą.

I właśnie o to mi chodzi: mało o nim wiesz. Bo BYŁ nazywany "wybitnym" przed chorobą.

grzegorz_

Dla mnie Pan Jerzy jest genialnym aktorem, zawsze był. 10 lat temu, rok temu i teraz. Chylę czoła przed takimi artystami jak Pan Jerzy

grzegorz_

Ile jeszcze takich wątków założysz? Widać bardzo Ci nie leży to, że jest poważaną osobistością w świecie filmu i próbujesz jakoś to usprawiedliwić. Napisz do "Trudnych spraw"...

photograph1

Leczy kompleksy poniżając lepszych od siebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones