Jessica Marie Alba

Jessica Alba

biografie

(8)
 • Jessica dorastała w różnych miastach USA, ponieważ jej rodzina często się przeprowadzała. Najdłużej mieszkała w Teksasie i Kalifornii. Już w wieku pięciu lat Jessica chciała zostać aktorką, ale dopiero kiedy miała 12 zaczęła się uczyć wymarzonego zawodu. Dziewięć miesięcy później miała już własnego agenta. W 1993 roku zagrała swoją pierwszą rolę w komedii "Camp Nowhere". Początkowo została zatrudniona tylko na dwa tygodnie ale kiedy aktorka grająca główną rolę, wycofała się, Jessica otrzymała jej rolę dzięki swemu talentowi i urokowi. Zanim zagrała w kilku niezależnych produkcjach, wystąpiła w dwóch ogólnokrajowych reklamach telewizyjnych reklamując Nintendo i J.C. Penny. W 1994 roku rozszerzyła swoją współpracę z telewizją występując w popularnej komediowej serii pt.:"The Secret World of Alex Mack". Grała w niej nieznośną młodą snobkę zajmującą się uprzykrzaniem życia głównej bohaterce granej przez Larisę Oleynick. W tym samym roku Jessica otrzymała rolę Mayi Graham w pilocie serialu "Flipper". 1995 rok Jessica spędziła w Australi kręcąc zdjęcia do pierwszej serii "Flippera". Spragniona pływania i mając uprawnienia zawodowego nurka, Jessica była zachwycona, że mogła grać z delfinami. Sukces pierwszej serii sprawił, że nakręcono drugą serię z Jessicą jako gwiazdą. W serialu tym Jessica grała od 1995 do 1997. Od udziału w "Flipperze" Jessica wystąpiła w kilku serialach i filmach telewizyjnych. W 1996 roku uczęszczała na prestiżowe zajęcia w Atlantic Theatre Company w Nowym Jorku i uczyła się u założyciela teatru, aktora William'a H. Macy i legendarnego dramaturga Davida Mamet'a. W tym samym roku zagrała młodą Eve w "Venus Rising". W 1998 roku zagrała epizody w serialach "Brooklyn South", "Beverly Hills 90210" i "Love Boat: The next Wave". Do 1999 roku popularność Jessicy stale rosła. Pojawiała się na okładkach magazynów i cały czas grała. W 2000 roku producenci nowego serialu "Dark Angel", James Cameron and Charles H. Eglee, wybrali ją do roli głównej bohaterki, Max Guevara, genetycznie zmutowanej dziewczyny. Pierwsza seria serialu cieszyła się dużą popularnością wśród telewidzów a Jessica zdobyła dzięki niej dużą popularność i została nominowana do "People's Choice Awards" w kategori najlepsza aktorka w nowym serialu a także do "Golden Globe Awards" w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. W maju 2001 roku Jessica zaręczyła się z Michael'em Weatherly, który gra z nią w serialu "Anioł Ciemności". Podpisała także kotrakt z firmą L'Oreal na reklamę farby do włosów.

 • Już jako mała dziewczynka Jessica marzyła o wykonywaniu profesji aktorki, pierwsze lekcje zawodu zaczęła pobierać mając niespełna 12 lat. W niedługim czasie dostała pierwszą małą rolę, na dużym ekranie zadebiutowała w roku 1994 w filmie "Obóz marzeń" - początkowo miała zagrać w tym filmie epizod, ale gdy głównej aktorce przydażył się wypadek ona ją zastąpiła, co przyniosło jej niespodziewany sukces. Z telewizją łączą się jak na razie jej największe sukcesy, rola w produkowanym przez Jamesa Camerona serialu "Cień anioła" przyniosła jej rozgłos, wystąpiła wcześniej w kilku odcinkach "Beverly Hills, 90210" - jednak bez echa. W tej chwili Jessica zamierza wkroczyć na ekran bardziej poważny - kinowy.

 • Jessica dorastała w różnych miastach USA bo jej rodzina często się przeprowadzała. Najdłużej mieszkała w Teksasie i Kalifornii. Już w wieku pięciu lat Jessica chciała zostać aktorką ale dopiero kiedy miała 12 zaczęła się uczyć aktorstwa. Dziewięć miesięcy później miała już własnego agenta. W 1993 roku zagrała swoją pierwszą rolę w komedii "Camp Nowhere", w której główną rolę grał Christopher Lloyd. Początkowo została zatrudniona tylko na dwa tygodnie ale kiedy aktorka grająca główną rolę, wycofała się, Jessica otrzymała jej rolę dzięki swemu talentowi i urokowi. Zanim zagrała w kilku niezależnych produkcjach, wystąpiła w dwóch ogólnokrajowych reklamch telewizyjnych reklamując Nintendo i J.C. Penny. W 1994 roku rozszerzyła swoją współpracę z telewizją występując w popularnej komediowej serii pt.:"The Secret World of Alex Mack". Grała w niej nieznośną młodą snobkę zajmującą się uprzykrzaniem życia głównej bohaterce granej przez Larisę Oleynick. W tym samym roku Jessica otrzymała rolę Mayi Graham w pilocie serialu "Flipper". 1995 rok Jessica spędziła w Australi kręcąc zdjęcia do pierwszej serii "Flippera". Spragniona pływania i mając uprawnienia zawodowego nurka, Jessica była zachwycona, że mogła grać z delfinami. Sukces pierwszej serii sprawił, że nakręcono drugą serię z Jessicą jako gwiazdą. W serialu tym Jessica grała od 1995 do 1997. Od udziału w "Flipperze" Jessica wystąpiła w kilku serialach i filmach telewizyjnych. W 1996 roku uczęszczała na prestiżowe zajęcia w Atlantic Theatre Company w Nowym Jorku i uczyła się u założyciela teatru, aktora William'a H. Macy i legendarnego dramaturga Davida Mamet'a. W tym samym roku zagrała młodą Eve w "Venus Rising". W 1998 roku zagrała epizody w serialach "Brooklyn South", "Beverly Hills 90210" i "Love Boat: The next Wave". Do 1999 roku popularność Jessicy stale rosła. Pojawiała się na okładkach magazynów i cały czas grała. W 2000 roku producenci nowego serialu "Dark Angel", James Cameron and Charles H. Eglee, wybrali ją do roli głównej bohaterki, Max Guevara, genetycznie zmutowanej dziewczyny. Pierwsza seria serialu cieszyła się dużą popularnością wśród telewidzów a Jessica zdobyła dzięki niej dużą popularność i została nominowana do "People's Choice Awards" w kategori najlepsza aktorka w nowym serialu a także do "Golden Globe Awards" w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. W maju 2001 roku Jessica zaręczyła się z Michael'em Weatherly, który gra z nią w serialu "Anioł Ciemności".

 • Jessica urodziła się w Pomonie. Ponieważ jej ojciec był pilotem Sił Powietrznych USA cała rodzina aktorki ciągle zmieniała miejsce zamieszkania. Alba już w dzieciństwie wiedziała, że chce być aktorką. Pierwsze lekcje aktorstwa zaczęła pobierać jako dwunastolatka, po pewnym czasie udało jej się znaleźć pierwszego agenta. Jej debiutem był film "Obóz marzeń" z 1994 r.Jednak największą popularność Jessica zdobyła dzięki głównej roli w serialu " Cień anioła" produkowanego przez Jamesa Camerona.

 • Alba urodziła się w Pomonie, ale jeszcze jako niemowlę wraz z rodzicami przeprowadza się do Biloxi. Ojciec jako pilot Sił Powietrznych USA często zmieniał miejsce zamieszkania. Rodzina Jessica przestała "podróżować", gdy dziewczynka miała dziewięć lat.
  Już od najmłodszych lat Jessica marzyła o aktorstwie, pierwsze lekcje zaczęła pobierać w wielu 12 lat i niedługo potem znalazła pierwszego agenta. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w 1994 roku w filmie "Comp Nowehere". Początkowo miała zagrać małą rólkę, ale gdy główna aktorka uległa wypadkowi Jessica zajęła jej miejsce. To był pierwszy poważny sukces młodej aktorki.

  To z telewizją łączą się jej największe sukcesy. Zagrała w kilku epizodach "Beverly Hills 90210", ale największą popularność zdobyła dzięki udziałowi w serialu "Mroczny anioł" produkowanym przez Jamesa Camerona.

 • Jessica Alba (pseudonim Sky Angel) urodziła się 28. kwietnia 1981 w miejscowości Pomona. Kraj, którego jest obywatelką to USA. Jej matką jest Cathy Alba. Jej ojcem jest Mark Alba. Jest to biała brunetka, jej zawód to aktorka. Jej prawdziwe nazwisko to Jessica Marie Alba. Ma 168cm wzrostu i waży 58kg. Jej znakiem zodiaku jest Byk. Ostatnie filmy, w których grała Jessica Alba to "Fantastic Four" (2005) gdzie grała Susan Storm/The Invisible Woman , "Sin City" (2005) gdzie grała Nancy Callahan i "Into the Blue" (2005) gdzie grała Sam. Do bliskich jej osób należą Michael Weatherly. Jessica Alba ma brata, który nazywa się Joshua Alba.

 • Jessica urodziła się 28 kwietnia 1981 roku w stanie Kalifornia w miasteczku Pomona. Wychowywała się w „wojskowej” rodzinie. Była dzieckiem bardzo wątłego zdrowia, wiekszość część ze swojego dzieciństwa mała Jessica spędziła w szpitalach. Jej zainteresowanie aktorstwem zaczęło się w wieku pięciu lat. Zagrała w szkolnym przedstawieniu gdy miała dwanaście lat, a niespełna rok później Alba miała już swojego agenta.

  Przygoda z szerszym kinem zaczęła się w roku 1994. Kiedy to zagrała rolę Gail w „Obozie Marzeń”. Pózniej przyszedł czas na role w takich produkcjach jak „Ten pierwszy raz”, „Wschodząca Wenus” czy „Zręczne ręce”, aby w 2000 roku rozbłysnąć jako jedna z głównych bohaterów światowej sławy serialu „Cień Anioła”. Z role w tym filmie otrzymała wiele nominacji do filmowych nagród. Ta właśnie rola okazała się przepustką na „duży ekran”. Kolejne kasowe pozycje z jej udziałem były już tylko kwestią czasu. Mogliśmy ją oglądać w filmach „Honey”, „Fantastyczna Czwórka”, czy „Sin City: Miasto Grzechu”.

 • Jessica Alba swoją "teatralną" przygodę zaczęła w wieku 11 lat, kiedy to rodzice posłali ją na kółko teatralne. Tuż po rozpoczęciu nauki, Jessica mogła poszczycić się swoim talentem w produkcji dla młodzieży "Obóz marzeń". Zagrała także w filmie "The Secret World of Alex Mack" a także epizod w popularnym serialu "Beverly Hills 90210". Pojawiła się także w "Too Soon for Jeff" oraz "Idle Hands". Drzwi do kariery otworzył jej James Cameron w "Dark Angle" (2000), gdzie wcieliła się w postać doskonałej Max. Po pierwszym sezonie Jessica Alba dostała Złoty Glob za najlepszy debiut. Od tego momentu zaczęła występować także w reklamach produktów L'Oreal. Następne role także przyniosły jej sukces: "Honey" (gdzie grała tancerkę), "Fantastyczna czwórka" (dwie części- rola Niewidzialnej Dziewczyny), "Błękitna Głębia", czy "Sin City". Najnowszy film z jej udziałem to horror "Oko" (grała niewidomą skrzypaczkę), gdzie Alba mogła pochwalić się talentem muzycznym (prawie perfekcyjne opanowanie skrzypiec zajęło jej 9 miesięcy). Dziś jest jedną z najpopularniejszych aktorek i modelek.

opinie i nagrody