Jim Carrey

James Eugene Carrey

8,5
64 987 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jim Carrey

Dla wielu Jim Carrey jest najlepszym komikiem czy tam aktorem komediowym wszechczasów. Wynika to z tego, że jest najpopularniejszym aktorem tego gatunku. Jego gra aktorska jest bardzo specyficzna; albo się ona podoba albo nie. Jak dla mnie co napisałem w tytule postu jego gra jest zbyt agresywna. Można dostać lekkiego świra po Jego wyczynach w Ace Ventura, Masce czy Głupim i Głupszym. Co ciekawe najlepsze filmy to nie typowe komedie, a mianowicie Zakochany bez pamięci i Truman Show. W nich Pan Carrey jest normalny. Można? Można!

Dodam moją 7-tkę ulubionych komików/aktorów komediowych, gdyby ktoś tam miał jakieś pretensje, że podważam jest ulubionego filmowego komika, może komuś się przyda, gdyby chciał oglądać bardziej wyrafinowany humor.

1) Louis De Funes
2) Charlie Chaplin
3) Groucho Marx
4) Fernandel
5) Buster Keaton
6) Robin Williams
7) Harold Lloyd

_Bunuel_

tak na szybko pisałem, więc uzupełenię: Pythoni: John Cleese, Eric Idle, Michael Palin, Graham Chapman, Terry Jones (w tej kolejności). Gilliama nie wliczam bo mało grał, ale za to reżyserem jest genialnym.
Rowan Atkinson (Czarna Żmija genialna)
Jack Lemmon
Walter Matthau
Mel Brooks
Gene Wilder
John Candy
Peter Sellers
Bill Murray
Leslie Nielsen
Chevy Chase
Chico Marx
Harpo Marx
Woody Allen

Jest 25

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones