Joan CrawfordI

Lucille Fay LeSueur

8,5
1 729 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Joan Crawford

Chciałabym poznać tą aktorkę bliżej. Co polecacie obejrzeć najpierw? Widziałam już "What ever happened to Baby Jane?".

Budziol

ten film właśnie chciałbym też obejrzeć, zaznaczyłem jeszcze "Po za podejrzeniem" z 1942r chyba - wydaje się być ciekawe

użytkownik usunięty
Budziol

Mildred Pierce, koniecznie :)

Budziol

Mnie się bardzo podobała w Grand Hotelu. Pozytywne zaskoczenie. :)

Budziol

Polecam "Testament - świadectwo prawdy: Majątek Joan Crawford" - o niej i stosunku do adoptowanych dzieci nad którymi się znęcała. Dobra aktorka ale zła matka.

użytkownik usunięty
koko_szanel

Akurat co do tego, że znęcała się nad swoimi dziećmi, jest wyssane z palca przez jej adoptowaną córkę. Prawie nikt, kto znał Joan, nie uwierzył w to, że mogłaby taka być. Piszę "prawie", bo byli podobno tacy, którzy uwierzyli w te wszystkie brednie. Poza tym, jak powiedział jej pierwszy mąż, Joan Crawford nigdy by nie pozwoliła na to, by w jej domu znalazły się druciane wieszaki, bo zresztą jak 5-latka (jak było pokazane w filmie "Najdroższa mamusiu" na podstawie książki Christiny Crawford) mogłaby być winna za to, że w szafie znalazły się druciane wieszaki? Podobno prawdą jest, że była surową kobietą, trzymającą dyscyplinę, ale nikt nie dał wiary temu, że mogłaby się znęcać nad dziećmi. Zresztą bliźniaczki, które później adoptowała po Christinie, mówiły dobrze o swojej adoptowanej matce i były jej bardzo wdzięczne za wszystko, co dla nich zrobiła.

P.S. Szanuję ją mocno za stosunek do swoich fanów. Jak nie wiesz, co mam na myśli, poczytaj biografię autorstwa Charlotte Chandler.

Budziol

"Kobiety" to całkiem sympatyczny film.

Budziol

Ja widziałam Kobiety, Mildred Pierce, Tańczącą Wenus, Grzech, Baby Jane, Historię Esthel Costello i Paid. Wszystkie oprócz Baby Jane i Mildred Pierce widziałam na YT po angielsku.

Budziol

Ukochana mamusia, ale pewnie już wiesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones