Joseph Kosinski

7,5
1 149 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Joseph Kosinski

Olbrzymi budżet, Jeff Bridges, nieźle grający inni aktorzy, świetna muzyka.
Film jednak dość słaby.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
markin

Boję się niestety, że podobnie może być z "Thorem"... Hopkins zagra swoje, ale film, to będzie kiła ze świetnymi efektami specjalnymi, choć te w ostatnim czasie nie robią już takiego wrażenia jak niegdyś, jak wchodziły takie filmy jak "Jurassic Park" czy "Independence Day"... Wtedy jak obejrzałem te filmy, to powiedziałem WOW!

markin

Jakiż smutny jest amtysemityzm w kraju, który tak wiele przeszedł...

sikora29

anty co ? Nic nie piszę o Palestyńczykach.

markin

W jaki sposób powiązałeś antysemityzm z niechęcią do Palestyńczyków pozostanie Twoją zagadką. Rozumiem, że można mieć mniejszą sympatię do takiej czy innej nacji, ale określenie ,,żydek'' jest obraźliwe.
My Polacy powinniśmy być szczególnie uwrażliwieni na tym punkcie, gdyż sami byliśmy przez wieki opluwani i obrażani. Zresztą wciąż jesteśmy.

arti2807

jedyną zagadką jest twoja ignorancja a pomimo niej odzywasz się publicznie. A pedofilek też jest obraźliwe.
A jeśli nie wiesz kim są plemiona semickie i Semici to się nie odzywaj bo robisz z siebie idoitę.

markin

Ciekawe słowa w ustach człowieka, który nie wie co to antysemityzm i robi porównania pedofila do Żyda. Z niektórymi ludźmi widać nie warto rozmawiać, choćby bo to, żeby nie robić
mu krzywdy i go publicznie nie ośmieszac. Zmadrzenia życzę. Pa.

arti2807

to ty nie wiesz co to znaczy antysemityzm i skąd takie określenie pochodzi i do jakich celów zostało stworzone.
Cel tego słowa są tacy ignoranci i przydatni idoici jak ty.

markin

dla wyjaśnienia (wikipedia):
"Antysemityzm – postawa wyrażająca uprzedzenie, niechęć, wrogość i dyskryminację Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego, postrzeganych jako grupa religijna, etniczna lub rasowa, argumentowana powodami religijnymi, gospodarczymi lub politycznymi.
Wbrew nazwie, która mogłaby wskazywać uprzedzenie do wszystkich ludzi pochodzenia semickiego, antysemityzm używany jest wyłącznie jako określenie wrogości do Żydów. Terminu „antysemityzm” we współczesnym znaczeniu po raz pierwszy użył niemiecki dziennikarz Wilhelm Marr[5] w 1879 w broszurze zatytułowanej "Zwycięstwo żydostwa nad germanizmem" "
tak więc panie markin, proszę się nie wykłócać tylko myśleć co się wypisuje.

maciekpaku

dla wyjaśnienia wiki to propaganda btw antysemityzm nie istnieje nawet Michnik nie potrafił tego wytłumaczyć na rozprawie sądowej a ty wiki cytujesz.
Low braing ftw

Widać, że w ogóle nie orientujesz się w temacie i zupełnie nie wiesz skąd i dla jakich celów powstało to faszystowskich słowo antysemityzm.

Jeśli postawa żydów ich religia, dążenia i mentalność są faszystowskie i zbrodnicze jak zwykłego bandyty to wyrażanie prawdy o tych bandytach też jest antysemityzmem.
Poza tym semici to nie tylko żydzi.

A jak się nazywa postawa wroga, dyskryminująca polaków chrześcijan ?

markin

własne zdanie ?

LeoMessi86

a mnie tam powiem nawet urzeka ten film bo ma swoj klimat, podobnie jak Tron z 82 roku.
A ponieważ film typu 13 piętro, Źródło, Tron, Avatar zdarzają się rzadko i jeszcze rzadziej dobrze zrobione ciesze się że jest koncepcja/plan na III Tron.
/pozdro to tylko moje zdanie i prosze mnie nie obrzucić gnojem, a na zaczepki nie odpowiadam

Gregory

mnie też się podobał, a w szczególności muzyka elektroniczna w stylu retro od Daft Punk. Jeff Bridges znakomity, jak zwykle...

użytkownik usunięty
LeoMessi86

Za Tron Legacy pan Kosinski ma u mnie 4/10. Właściwie to już może skończyć z kręceniem filmów. Następny Tron niech nakręci Bartkowiak. O tak to świetny pomysł - LOL!

LeoMessi86

aktorzy zagrali bardzo słabo, no może oprócz Michaela Sheena, ale za to również winiłbym reżysera. muzyka jest genialna. często jej słucham w aucie. cud miód....

LeoMessi86

Przesadzacie...
Nie powalił na kolana ale też nie było klapy. Film zwrócił ponad 200% kosztów. Zysk oscylował w granicach 230 milionów, nie zebrał fatalnych recenzji, dostał parę prestiżowych nominacji, w tym do oskarów i żadnej maliny. Jaki wiele debiutów reżyserskich może się poszczycić takim wynikiem?

Uziel

Hmmm, w większości wcześniejszych wypowiedzi daje się zauważyć taki schemat: opinie są bardzo nacechowane emocjonalnie, moznaby wręcz powiedzieć konwulsyjnie rozdygotane odnośnie stopnia zaangażowania odnośnie oceny twórczości pana Kosinskiego. Powód? Ultrabanalny: dzieje się tak tylko dlatego, bo ów pan ma polskie nazwisko - z tego powodu neurony tysięcy Polaków pracują na wzmożonych obrotach... Gdyby tylko nazwisko było niepolskie, większość ocen byłaby o wiele bardziej rzeczowa, obiektywna i pozbawiona tego okropnego, małostkowego pastwienia się nad naszym rodakiem (no nie do końca rodak, ale niech będzie). Dla wszystkich maruderów wieszających psy i koty na Kosińskim, proponuję puknięcie się w czoło. Po pierwsze: Tron Legacy był całkiem udany, nie mówię że jestem jego fanem, ale jak na pierwszy pełnowymiarowy film to debiut można uznać za bardzo udany - zwłaszcza że to wysokobudżetowa produkcja, a w przypadku takich filmów można spieprzyć o wiele więcej elementów niż w jakiś tanich obyczajówkach. Po drugie: niedługo w kinach jego drugi film - Oblivion, ponownie spektakularne SF, poczekamy zobaczymy. Ja osobiście chętnie ten film zobaczę, czego i wam życzę by seans odbył się bez niepotrzebnych uprzedzeń w stosunku do reżysera. No, wygadałem się:)

Mirando 69

Kompletnie mnie jego nazwisko zwisa...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones