Jude Law

David Jude Law

8,3
76 858 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jude Law

j.w., zastanawiam się czy on się tak naprawdę nazywa, nie mam zamiaru tego sprawdzać,
ciesz się krotochwilą :P, bardzo go lubię

salahaddinja

Jude to nie znaczy po angielsku 'żydowski'. Dla Twojej własnej wiadomości Żyda można określić po angielsku słowami :

1. Jewish
2. Hebrew
3. Judaic
4. Judaical

Sztuczny_rarytas

Jude to po prostu męska odmiana imienia Judith, Judy. A Judyta wywodzi się z hebrajskiego i oznacza "mieszkankę Judei", więc poniekąd Żydówkę ;)

rosarium

Co nie znaczy, że Żydowka jest przymiotnikiem.

Sztuczny_rarytas

Oczywiście, że nie jest przymiotnikiem :)

rosarium

Z czystej ciekawości sprawdziłam źródłosłów, bo jednak brzmienie wydawało się pokrewne.

salahaddinja

Analogicznie- czy 'Hey Jude" to piosenka "Oh Żydzie"?

Marys_a

tytuł ten budził kontrowersje właśnie przez to, że Jude oznaczało też Żyd

ShineOnLucy

Wytłumacz mi proszę, jak tytuł piosenki "Hey Jude" może budzić kontrowersje, skoro Jude po niemiecku czyta się inaczej niż angielskie imię? Niech mnie ktoś, proszę oświeci, bo totalnie tego nie chwytam.

salahaddinja

Trochę nadinterpretacja, co? Nawet jeśli Jude znaczy Żyd po niemiecku, a law - prawo po angielsku, to urobienie z tego "żydowskiego prawa" to trochę przegięcie. Po pierwsze, ponieważ są to dwa różne języki, a wiele imion ma jakieś tam znaczenie w jakimś języku, a po drugie dlatego, że Jude to rzeczownik, a nie przymiotnik, jeśli już.

salahaddinja

Jego pełne nazwisko: David Jude Heyworth Law
Jude Law to jego nazwisko sceniczne :)

salahaddinja

jeśli można się wtrącić do tej rzeczowej dyskusji, to matka dała mu tak na imię na cześć tytułowej postaci Judy nieznanego autorstwa Thomasa Hardy'ego. Law ma na nazwisko po tatusiu.
Proste?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones