Julia RobertsI

Julia Fiona Roberts

8,2
55 936 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Julia Roberts

Choć stosunkowo doceniam jej urodę, a szczególnie jej promienny uśmiech, aktorstwo nieco mniej ale może być, to zupełnie nie trafiają do mnie filmy z jej udziałem. Zwykle grywa w prostych, płytkich filmach,a gdy film już zdarzy się nieco wyższych lotów to jej postać jest bezbarwna. Nie pojmuję,że większość z nią filmów osiąga większy lub mniejszy sukces kasowy. Bo dla mnie film z jej udziałem jest gwarancją, że na ten film do kina nie pójdę. A gdy oglądam je w tv zwykle nie jestem w stanie dotrwać do końca filmu.

sylbow

A ,,Erin Brockovich" widziałaś??? Moim zdaniem jeden z najlepszych jej filmów. Naprawde dobrze zagrała główną role i na pewno nie była bezbarwna.

paciek

No tak tu się z Tobą zgodzę:), ale mówi się że wyjątek potwierdza regułę...

sylbow

Dziękuje:) Nie przychodzi mi na myśl nic innego no ale nie jestem fanem Julii i widziałem tylko pare filmów w których grała więc może ktoś inny coś zaproponuje:)

paciek

Oki jak dalej poszukać poza Erin Brockovich znalazłam więcej jej filmów, które widziałam w całości i które są znośne bądź dość dobre, są to Pret-a-Porter, Wszyscy mówią: kocham cię, Hook, Ocean's Eleven, Raport Pelikana, Za wcześnie umierać. Jednak większości nie są to filmy które zostają w pamięci, brakuje im głębi, są do obejrzenia ale bez jakiś większych emocji.
Nie miałam na myśli, że jest złą aktorką, że jej filmy są złe, lecz to, że na mnie nie robią wrażenia.

sylbow

No oczywiście Ocean's jest świetne ale ja szukałem raczej filmów z nią w roli głównej.

Brakuje głębi? :) noo widze że wolisz ambitniejsze kino tzn. takie filmy które zmuszają do myslenia i refleksji. Świetnie! Bo dla mnie też to jest najważniejsze w filmie. Jeśli mam racje to polecam ci ,,Buntownika z wyboru" , ,,Adwokata Diabła" ,,Podziemny Krąg" oraz ,,Taksówkarza". Te filmy zapadają w pamięci i co najważniejsze zmuszają do refleksji i zastanowienia się. Pozdrawiam!

paciek

Aha no i ,,Mechaniczną Pomarańczę". Film troche kontrowersyjny ale warto go obejrzec:)

paciek

Widziałam wszystkie wymienione przez Ciebie filmy, również je bardzo cenię, największe wrażenie wywarł na mnie Taksówkarz, niezwykle mroczny i pesymistyczny po obejrzeniu jego długo nie mogłam dojść do siebie, potwornie niepokojący obraz i genialny. Jednak Film Mechaniczna pomarańcza choć znacznie bardziej przystępny niż książka to zionie totalną dezintegracją. Film bardzo dobry jednak miażdżący jak dla mnie zbyt mocny. Pisanie o tym filmie w wątku dotyczącym Julii Roberts to mocna abstrakcja, musisz to przyznać..!

sylbow

Eee tam. A ,,Cinema paradiso" ,,Dawno temu w Ameryce" , ,,Co gryzie Gilberta Grape'a" ,,Jabłka Adama" widziałaś??

paciek

Niestety nie widziałam tego ostatniego. Dawno temu w Ameryce - oglądałam tak bardzo dawno temu;-) wieki, więc nie pamiętam go w pełni, Cinema paradiso - również widziałam sporo lat temu ale o takich filmach nie zapomina się, cudownie ciepły, perełka włoskiego kina. No i Co gryzie Gilberta Grape'a oglądałam go wielokrotnie, film pod wieloma względami doskonały, nie potrafię sobie wyobrazić osoby, która powiedziałaby, że to kiepski film. Szkoda, że Johnny Depp nie grywa już w takich filmach, typ wrażliwca, outsidera to idealna rola dla niego. A rola Leonardo DiCaprio to mistrzostwo świata.
Czy Julia Roberts kiedykolwiek zagrała w takim filmie, jak sądzę nie!

sylbow

Dokładnie! Di Caprio powalił Deppa w tym filmie. Co do tego że Depp nie gra już wrażliwców to się zgadzam ale lepiej gdy gra całkiem różniące się od siebie role i do tego bardzo barwne niż ciągle to samo.

A coś tak czułem że nie oglądałaś ,,Jabłek..." gdyż jest to mało znany film duńskiej produkcji ale jest naprawde fantastyczny, zabawny i przy tym inteligentny. Dawno temu... też oglądałem dawno temu:) ale takich filmów się nie zapomina.

Jeśli chodzi o Julie to no faktycznie masz racje. Ale pamiętaj że nie każdy ma taki gust jak ty czy ja i jedni mogą uwielbiać filmy w których ona gra i mają do tego prawo bo na szczęście różnimy się od siebie upodobaniami:)

paciek

To fakt, aktor nie może dać się zaszufladkować, ponadto odkąd grywa w popularnych filmach zyskał na zarobkach i co by nie powiedzieć na popularności.
No to mnie zachęciłeś do obejrzenia tego filmu, szczególnie ze kino duńskie jest bardzo ciekawe, filmy które uwielbiam, które w tej chwili przypominają mi się to: Księga Diny, Włoski dla początkujących, Lilija4-ever, Tuż po weselu i Dogville.
Julia mogłaby raz zaszaleć i zagrać w jakimś off-owym filmie, a może zagrała.., może ktoś wie(?)jakoś nikt nie włącza się do dyskusji…

sylbow

I chyba nie włączy. Chyba Julia nie ma wielu fanów którzy przeglądają jej forum:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones