Julia RobertsI

Julia Fiona Roberts

8,2
55 505 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Julia Roberts

wole Charlize Theron w Monsterze, niż Julie w roli prostytutki w Pretty Woman

supermarioktos

Erin Brockovich

supermarioktos

ciężko się nie zgodzić

masquerade__

Monster i Pretty Woman to dwa calkowicie inne filmy. Monster to dolujacy dramat, po ktorym czlowiek jest na swoj sposob zmeczony seansem, a Pretty... to lekka komedyjka na rozluznienie pod koniec tygodnia :) wiec dla mnie jest to troche kiepskie zestawienie.

masquerade__

to fakt...

supermarioktos

A widziałaś "Sierpień w hrabstwie Osage"? To co wyprawia tam Julia to istny majstersztyk. Razem ze Streep stworzyła jeden z najlepszych duetów jaki kiedykolwiek widziałem w filmie. Po prostu pojedynek dwóch gigantów idących łeb w łeb. Kiedy Meryl zrobiła coś świetnego, to zaraz prześcignęła ją Julia. Kiedy jednak Roberts pokazała co potrafi, to Streep wlazła z buciorami i pozamiata scenę. I tak przez cały seans filmu. Jedna przez drugą. Istne cudo. Uważam, Julię za świetną aktorkę ale w życiu nie podejrzewałem jej o tak miażdżące popisy. Jeżeli już mamy porównywać ją do Charlize to tylko w oparciu o rolę Barbary.

tomb2525

Dokładnie! Roberts to nie tylko Pretty Woman. W Odruchu Serca też jest świetna, ale to co pokazała w "Sierpniu..." - zaskoczyła mnie totalnie, nie podejrzewałam jej o taki talent.

Justyna0810

Julia zawsze była aktorką plastyczną. Co do tego nie ma wątpliwości. Niemniej role które do tej pory wybierała były raczej zachowawcze. Oczywiście nie widziałem wszystkich jej filmów, ale w tych które udało mi się dorwać Roberts zawsze była wyważona, odrobinę stonowana, utrzymana w pewnych granicach aby nie wyolbrzymić. W "Sierpniu" całkowicie zerwała tą etykietę pokazując że nawet nad hiperbolizacją i nadmierną ekspresją jest w stanie w pełni zapanować. Zastanawia mnie tylko, czy jest to jednorazowy przebłysk w jej karierze, czy może zacznie częściej wybierać tak wymagające role.

Justyna0810

Ona nie jest zła, ale nie jest aż tak dobra, jakby na to wskazywała pozycja jej nazwiska

major_xx

Też tak kiedyś myślałam, nie rozumiałam dlaczego była jedną z tych aktorek która kasowała rekordowe honoraria. Zmieniłam zdanie po "Sierpniu...." bo nie sądziłam że ktoś może wygrać pojedynek aktorski z Meryl Streep.

Justyna0810

Przecież nie kasowała rekordowych honorariów za to, że uwielbiali ją krytycy, lecz za to, że kochała ją publiczność i tłumnie waliła do kin na jej filmy. Między 1997 a 2001 zagrała w 9 filmach i każdy z nich był kasowym przebojem. A to, że potrafi być wybitna pokazała dużo wcześniej, ilekroć w tv puszczają Erin, nie mogę oderwać się od telewizora, a przed Pretty Woman, było też przecież wejście smoka do pierwszej ligi w Stalowych magnoliach.

cxap

W dramacie Bliżej też pokazała klasę i warsztat. Nie rozumiem jak można nie dostrzegać jej talentu.

sesze

Niektórzy po prostu mylą pojęcia, i jak piszą nie podoba mi się ta aktorka (no dobra, każdy ma prawo do opinii), to równa to od razu z tym, że dana aktorka jest beznadziejna. No cóż...

Justyna0810

Tego filmu nie widziałem, tak mi się przynajmniej wydaje. Naprawdę aż taka dobra tam była?

supermarioktos

Zgadza się! Charlize to jest inna bajka, wszechstronna i po prostu piękna

użytkownik usunięty
major_xx

Powaznie? Jak dla mnie Charlize gra nie powala, poza filmem Monster nie zagrala tez potem w czyms godnym obejrzenia (film Prometeusz to troche inna bajka) a Julia ma wiecej interesujacych filmow na koncie u jest po prostu przekonujaca - a Charlize nadrabia piekna buzia i nagimi scenami.
Wiec kto jest lepszy? :)

To kwestia osobistych preferencji. Dla mnie Mieczysława Ćwiklińska jest od nich dużo lepsza, a na świecie oprócz Polaków pewnie mało kto o niej słyszał. Ale z tej dwójki wolę Charlize, bo dla mnie właśnie Julia jest zawsze taka sama, a Charlize gra w dużo bardziej różnorodnych filmach, ale jak ktoś woli Julię, to już jego sprawa

użytkownik usunięty
supermarioktos

Obie są takie se. Ani ziębią ani parzą.

supermarioktos

Jak można porównywać Monster do Pretty woman...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones