Juliette Binoche

Juliette Anne Marie Binoche

7,8
15 915 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Juliette Binoche

Jej stosunek do Polski i Polaków jest wyjątkowo ciepły.
- To kraj, który podziwiam i głęboko kocham - pisała o Polsce w jednym z listów do rodziny.
Jej przodkowie pochodzą z Częstochowy. Sama aktorka jest honorowym obywatelem
miasta, które odwiedzała kilkakrotnie. Tam właśnie dziadek aktorki, Andrzej Stalens,
wypatrzył na scenie Teatru Miejskiego piękną częstochowiankę Julię Helenę Młynarczyk. Z
tego małżeństwa urodziła się w 1939 roku Monika - późniejsza matka Juliette Binoche. Po
wybuchu wojny rodzina Salensów wyemigrowała do Francji. Monika Stalens we Francji
zrobiła karierę jako reżyserka teatralna i wyszła za mąż za rzeźbiarza Jeana Marie Binoche’a.
W tej artystycznej rodzinie urodziła się Juliette, późniejsza laureatka Oscara za rolę w
„Angielskim pacjencie”. Polakom znana jest przede wszystkim z trylogii „Trzy kolory.
Niebieski” Kieślowskiego, który pozostał dla niej mistrzem.Korzenie dla aktorki są bardzo
ważne i jak podkreśla, Polska jest obecna w jej życiu od dzieciństwa za przyczyną babci,
która kultywowała polskie święta i tradycje. :)

dusiii

Przecież to wszystko wiadomo od dawna, ale dobrze, że wspominasz o tym, bo nie wszyscy wiedzą :)

La_Pier

Ja nie wiedziałam, nie oglądam z nią za dużo filmów, jednak na pewno jest bardzo znana zarówno we Francji jak i w Polsce :)

La_Pier

Ja nie wiedziałem.

dusiii

Szczerze, nie wiedziałam, ale zawsze dostrzegałam w jej rysach twarzy polskie pochodzenie :)

dusiii

Wiemy, wiemy :-).

użytkownik usunięty
dusiii

Po co o tym piszesz, skoro to takie oczywiste? Można to znaleźć na wielu stornach. To tylko zawalanie serwisu niepotrzebnym szrotem.

Dobrze, że o tym przypominasz. Przyznam, że nie wiedziałem o polskich korzeniach jej babci. Zawsze uważałem ją za Francuzkę z dziada pradziada.

użytkownik usunięty

No widzisz, sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie. Sprytnie.

użytkownik usunięty

Człowiek musi być przynajmniej dwa razy mądry. Za pierwszym razem i za drugim.

dusiii

I znowu podbudowywanie swojego ego tym, że ktoś tam gdzieś ma związek z Polską. Polacy..

berni_

I czego płaczesz? Dobrze się czegoś dowiedzieć. Ja nie wiedziałem, że ma polskie korzenie. Teraz wiem i żadnego ego mi nie podbudowało. Ale takie marudy jak ty zawsze będą stękać jak im źle.

Calvera81

To, że czegoś nie wiedziałeś oznacza jedynie, że masz braki. W inteligencji.

berni_

A ty wszystko wiesz? Mam cie zaraz przepytać z tego i owego? Tak więc mi tu nie pisz o braku w inteligencji, bo to nie ma nic wspólnego z niewiedzą. Tak czy owak, wyszedłeś na durnia.

dusiii

Korzenie korzeniami, a;e to, co zagrała u Kieślowskiego, to jest wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones