Karolina Chapko

6,4
2 159 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Karolina Chapko

Piękna dziewczyna, aktorstwa nie podejmuję się oceniać. Ale na pewno nie jest zła. Ogólnie - popieram i życzę sukcesów.

ElRio

no jestem w stanie sobie to wyobrazić ale już innego Gustlika raczej nie ;-)

euremail

Gustlika trudno zastąpić - to prawda! :)

ElRio

Lepiej, żeby nie kręcili znów tej propagandy.

piero18_18

Czemu? Super film był. A propos propagandy: Czy wiesz ile razy na kilkuset stronach powieści pada nazwisko Stalin? JEDEN RAZ.

ElRio

No i co z tego, że jeden raz?

piero18_18

To, że Czterej Pancerni nie są filmem propagandowym a przygodowym.

ElRio

Daleko idący wniosek jak na jedno stwierdzenie o tym iż nie pada słowo Stalin.

piero18_18

OK, to poproszę o cytaty z książki dowodzące jej propagandowego charakteru. Jak konkret to konkret.

ElRio

Jak ktoś kiedys powiedział: "Gdybysmy mieli dwa takie czołgi, to byśmy sami tę wojnę wygrali". Serial mojej młodości. Dzisiaj czarno-biały obraz kojarzy sie młodzieży z początkiem kina, prawie, że niemego.

treborek

Antykomunizm wypiłem z mlekiem matki ale choćbym się skichał to żadnej nachalnej propagandy w tym filmie nie widzę.

ElRio

Propagandy jest dużo z 'dobrym Rosjaninem' Czernousowem i współpracą polsko- radziecką na czele. Faktyczny najeźdźca jest w tym serialu aliantem i best friendem.

Ale serial świetny.

michal.2907

Tu muszę Ci przyznać rację. Przymanowski za bardzo podkreśla przyjaźń z Rosjanami i braterstwo broni, zupełnie przemilczając historię i prawdziwą rolę ZSRR w wojnie.
Janek nie wahał się nawet dymać Rosjanki choć powinien jej nienawidzić za Lwów, Kijów, Katyń i swoje syberyjskie zesłanie o którym Przymanowski uprzejmie nie wspomina. Chyba, że młody Kos pojechał na Syberię na surwiwalowe wczasy...
Jednak upieram się że mimo wszystko Przymanowski czyni to taktownie, wybierając przemilczenia zamiast nachalnej propagandy, co należy docenić.

piero18_18

Historycznie szmira, wiadomo. Ale fabularnie i przygodowo super hiper :) Nie pogniewałbym się za remake.Amerykanie swoje hity przerabiają i na przesłania nie patrzą.

ElRio

Mam nadzieję, że kręcić nie będą, bo to był - spójrzmy prawdzie w oczy i odrzućmy sentymenty - propagandowy shit, nawet jeśli sam w sobie całkiem sympatyczny. Ale właśnie dlatego, że sympatyczny, to taki groźny.
Ale wracając do Marusi, to w jej roli raczej Weronika Humaj czyli Irena z "Czasu Honoru - Powstanie".

Nora_filmweb

Ponawiam pytanie zadawane wyżej - gdzie w tym filmie widzisz propagandę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones