Kathy BatesI

Kathleen Doyle Bates

8,2
33 903 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Kathy Bates
Rob_Rock

dość przerażająca? hehe dla mnie w tym filmie była wcieleniem zła, baba po nocach może sie przyśnić, nie dziwie sie, ze za ta role dostala oskara, mistrzostwo swiata

sakos5

"Dość przerażająca" to chyba miał być eufemizm.

Sam film już po raz kolejny oglądałem w tv, tym razem w Zone Europa.
Groza jaką sieje Annie jest wręcz namacalna. Caan zagrał nad wyraz sprawnie, ale rola Kathy Bates to cudo. Nie dziwię się, że dostała za nią Oskara (oraz Złoty Glob). Jeszcze trzeba dorzucić nominację do Saturna (wygrała Linda Hamilton za Terminatora 2, co być może lekko usprawiedliwia decyzję kapituły, choć ja na pewno dał bym tą nagrodę Kathy),
oraz na pewno prestiżowe wyróżnienie 017. miejsca wśród złoczyńców na liście `50 największych złoczyńców wszech czasów` stworzoną przez Amerykańska Akademię Filmową. Za nią uplasował się rekin ze Szczęk. Każdy chyba się zgodzi, że kolejność odpowiednia ;P

Rob_Rock

przerażające jest też to, że ma nazwisko takie same, jak Norman Bates z Psychozy

kryslav

To chyba przeznaczenie ; )

użytkownik usunięty
Rob_Rock

Genialna rola. Przez cały film czułem to napięcie, nie wiedząc kiedy ze słodkiej pani zmieni się w psychopatkę. I jakoś od połowy modliłem się tylko, żeby wreszcie ktoś tę s*kę zabił. Oscar na pewno zasłużony.

Zgadam się, genialna rola, nikt by tego lepiej nie zagrał. Od "Misery" moja ulubiona aktorka! :)

Rob_Rock

To zdecydowanie była rola jej życia. Myślę, że dzięki jej kreacji film jest ponadczasowy. Poza tym Kathy to po prostu genialna aktorka.

Rob_Rock

jako annie wilkes, dolores claiborne i niezatapialna molly brown była zajebista

Rob_Rock

Ja widziałam ten film pierwszy raz mając 8 lat. Leciał o 23.00. Przez 3 noce mi się śniła. :)

ewelina_49

jo. film stary, ale jary

Rob_Rock

i taka miala byc :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones