Kevin ReynoldsI

Kevin Hal Reynolds

7,3
722 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Kevin Reynolds

Kevin "Sinusoida" Reynolds

użytkownik usunięty


Kevin Reynolds jest jednym z tych reżyserów, którzy zawsze będą mi się kojarzyć z fragmentem scenariusza Kevina Smitha, w którym to Ben Afleck tłumaczy Mattowi Damonowi, że filmy trzeba kręcić w myśl z zasady: "jeden film ambitny, jeden film dla kasy, jeden film ambitny, jeden film dla kasy"". Z tą ambicją to u Reynoldsa różnie, ale - przynajmniej moim zdaniem - można u niego mówić o pewnej widocznej tendencji do kręcenia, na zmianę, filmów raczej dobrych i bardzo kiepskich.

Po rewelacyjnej "Bestii" nadszedł bowiem żenujący "Robin Hood - Książę Złodziei". Następnie powstało "Rapa Nui", które może nie jest jakimś wybitnym dziełem, ale na pewno dobrym filmem rozrywkowym. Następnie narodził się "Wodny Świat", w którym to spartaczono dosyć ciekawy pomysł. Po dwóch latach pojawia się - imho najlepszy film Reynoldsa - "Paragraf 187". Na kolejny film musieliśmy czekać 5 lat - w roku 2002 pojawia się słaby "Hrabia Monte Christo", którym to ostatecznie Reynolds potwierdza przytoczoną przeze mnie regułę dotyczącą jego twórczości.

"Tristana i Izoldy" nie było mi dane jeszcze zobaczyć, ale z samej reguł sinusoidy wynika, że może być filmem wartym obejrzenia.

Jakoś nie widzę tej teorii, a już na pewno w odniesieniu do Kevina Reynoldsa. Po pierwsze na pewno nie uznał bym "Bestii" za film rewelacyjny, a wręcz przeciwnie. Jak można wymyślić takie bzdury, czy nie powstał film o Amerykaninie który przyłącza się do Wietnamczyków? No a "Tristan i Izolda" to już całkowicie kładą tą teorię.

gunnar_3

errata
Miało być: "Jak można wymyślić takie bzdury, CZEMU nie powstał film o Amerykaninie który przyłącza się do Wietnamczyków?" Sorry.

użytkownik usunięty
gunnar_3

Jak nie powstał?
A "Ślepa Furia" ? :P

Z dupy ta teoria do Reynoldsa!

Aż żal czytac takie głupoty.

Dude_

Fakt, takie ssanie wielkiego krytyka ...

Każdy ma swój gust. Twoje wybitne są dla mnie średnie, a Twoje słabe dla mnie rewelacyjne i wybitne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones