Lamberto Bava

6,5
90 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Lamberto Bava

Bava Jr. odhaczony

użytkownik usunięty

Mimo, że jest o klasę gorszy od swojego ojca, to i tak lubię tego typa. Przede wszystkim polecam od niego dwie części świetnych "Demonów", "La Casa con la scala nel buio" jako rasowe giallo, "Cani arrabbiati" dobry duet z ojcem, "La Casa dell'orco" klimatyczna historia o potworze w piwnicy i to w zasadzie tyle.
Jakby komuś było mało, to jest jeszcze całkiem dobry "La Maschera del demonio", "Morirai a mezzanotte" dla zatwardziałych miłośników giallo i "Una Notte al cimitero", który akurat mi się nie podobał, ale są osoby oceniające go bardzo wysoko.
Może kiedyś przy okazji jak znajdę, to obejrzę jeszcze "L'Uomo che non voleva morire" i "Il Gioko".

Jesteś w stanie mi wyjaśnić dlaczego w jego filmach mówią po angielsku,a to dubbing jest włoski ? :) Zawsze mnie to zastanawiało

nisia23

Chodzi o to że Włosi kręcili filmy z aktorami zarówno z Włoch, Ameryki, Niemczech i reszty Świata. Najczęściej nagrywano bez dźwięku a różne wersje językowe dubbingowano dopiero w postprodukcji. Stąd to dziwne wrażenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones